Bieżące osiągnięcia technologiczne w różnorakich dziedzinach

Czasami bywa sobie coś trudno wyobrazić. Nie każdy ma zmysł inżynierski. Mając w ręce prototyp szybciej zrozumieć funkcjonowanie niektórych maszyn.


tonery do drukarki
Autor: Frédéric BISSON
Źródło: http://www.flickr.com
Panuje epoka, kiedy nie trzeba tworzyć przestrzennych prototypów przez kilka dni, które tak nie uzyskają oczekiwanego rezultatu. Funkcjonuje szybkie prototypowanie, dzięki któremu szybko otrzymamy to co zaprojektujemy w CAD (ile kosztuje szybkie prototypowanie). Wydruk w 3D to genialny patent na otrzymywanie skomplikowanych prototypów. Jest to znakomite dokonanie. Korzystając z technologii szybkie prototypowanie stworzony rower będzie miał kręcące się koła. Będzie mógł jeździć.


Świat należy do szybkiego wykonywanie Prototypów. Znajduje ono zastosowanie nie tylko w w konstruowaniu urządzeń, ale właściwie w każdej branży. Można tworzyć elementy planu filmowego albo narządy ludzkiego ciała. Modele tworzone przez szybkie prototypowanie są bardzo pomocne do praktyki zawodu doktora. Doskonale oddany wygląd i sposób funkcjonowania organów ludzkich jest niepowtarzalnym prototypem do opracowania wyjątkowo złożonych operacji. W takich prototypach można nanieść doskonale ślady uszkodzonego narządu. Przez szybkie prototypowanie i inne zdjęcia miejsc chorobowych jest tworzony aktualny model narządu. (https://drukarki3d.pl/materialy/sls/) Mając pokazowy organu czas operacji w większości przypadkach może być zdecydowanie skróceniu. Przez co pacjent jest mniej zagrożony i ma realne szanse na przeżycie. Używanie metody szybkiego prototypowania umożliwia na wieloaspektowe przetestowanie towaru przed rozpoczęciem produkcji. Posiadając w dłoni urealniony towar łatwiej współpracować w przedsiębiorstwach pomiędzy różnymi departamentami. Skraca to także opracowanie propozycji dla kontrahenta, któremu nie musimy mówić o produkcie, który zlecił, a bezpośrednio mu zademonstrować.


drukowanie w 3D
Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com
Drukowaniu 3D znajdzie zastosowanie w niejednej dziedzinie . Minimalizuje to znacznie czas tworzenia, a co za tym idzie koszty - http://drukarki3d.pl/aktualnosci/drukarki-znajduja-swoje-zastosowanie-takze-szybkim-prototypowaniu/. Przyszłość korzysta z nowych technologii, których rezultatów nie jesteśmy w stanie przewidzieć.