Stolarka drzwiowa - drzwi wewnętrzne

Przed podjęciem decyzji o kupnie drzwi, należałoby mieć wstępnie rozplanowany układ wyposażenia wiadomego wnętrza. Dzięki temu, swobodniej jest przystosować stosowny model skrzydeł, ich wielkość, oraz szablon. Fachowcy od stolarki drzwiowej podpowiadają, żeby wymieniać framugę za każdym razem, kiedy zamieniamy drzwi. Częstokroć łączy się to z kuciem w ścianie i podłogach, z tej przyczyny drzwi należałoby wymieniać przy ewentualności większych remontów.
drzwi
Autor: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE
Można też zamówić drzwi wewnętrzne pasujące do starej framugi. Jednak nie zawsze uzyskuje się odpowiedni wynik estetyczny i często za spasowanie trzeba dodatkowo pokryć koszta. Prawe czy lewe, otwierane do wewnątrz, czy na zewnątrz, w ścianę, lub po ścianie, drzwi można otwierać na wiele sposobów - czytaj o drzwiach.

Niewątpliwą wartością systemów przesuwnych jest oszczędność miejsca. Nie wymagają stosownego promienia do otwarcia, jak to jest w wypadku drzwi uchylnych. Warunkiem przy układzie naściennym przesuwnym, jest pozostawienie pustego położenia na ścianie, po której przesuwane są drzwi.

Rozstrzygnięciem pośrednim są drzwi łamane, gdzie jedno skrzydło łamane w połowie, bądź mniej już popularne – harmonijkowe, Mimo wszystko cały czas najbardziej wzięte są drzwi wewnętrzne uchylne - http://invado.pl/. Można selekcjonować spośród drzwi całkowitych, albo łączone ze szkłem, drewnianych, bądź z płyt MDF, okleinowanych, względnie fornirowanych. Otwierane są do wewnątrz,
drzwi
Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
bądź na zewnątrz. Wszystkie te przymioty powinno się brać pod uwagę przy aranżacji wnętrza.
Sposób konserwacji i czyszczenia drzwi wewnętrznych zależy od surowców, z których są wyprodukowane. Drzwi drewniane trzeba polerować specjalnymi preparatami do drewna. Co parę lat trzeba przeprowadzać renowacje ich warstwę przez malowanie, bądź lakierowanie.

Drzwi wewnętrzne okleinowane i fornirowane o konstrukcji opartej o płyty MDF, czy HDF wystarczy czyścić wodą z dodatkiem łagodnego detergentu. Nie można w owym przypadku używać środków silnie żrących, również zawierających alkohol. Jak dojdzie do niewielkich uszkodzeń, można je ukryć za pomocą dobranych past, albo markerów. W innym przypadku nieodzowna jest wymiana całej okładziny z drzwi wewnętrznych.