Asfalt drogowy, przecikwo asfalt wysokomodyfikowany - a więc, tradycja przeciwko zaawansowanie

Czym różni się podstawowy asfalt or rodzaju asfaltu wysokomodyfikowanego? Do jakiego typu rzeczy się nadają? To wszystko oraz jeszcze więcej znajdziesz wewnątrz naszego świeżutko napisanego artykułu!


Słówko "asfalt" bez pomyłki kojarzy się każdemu przede wszystkim z drogami.


hotel - panorama
Autor: Marcelo Campi
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - przemysł
Autor: Otwarte Klatki
Źródło: http://www.flickr.com


Czym jednak jest asfalt drogowy - Lotos asfalt? Jest niczym innym jak substancją o właściwościach wiążących, który to bywa mieszanką wielkocząsteczkowych węglowodorów oraz związków heterocyklicznych, które tworzą tak przezywany układzik koloidalny. Asfalt drogowy ma w posiadaniu wewnątrz siebie trójkę główne substancje, którymi to są: asfalteny, żywice, oraz oleje. Tak zwanym "surowcem wyjściowym" asfaltu bywają resztki pozyskane w czasie przeróbki ropy naftowej. Wspomniany asfalt bywa najczęściej stosowany do nakrywania naszych dróg, zwykle jednak widzimy, że on zawodzi, załamując się, lub krusząc. Z tego powodu własnie pojawił się inny typ asfaltu...


asfalt wysokomodyfikowany
Autor: Agencja Reklamowa S4
Źródło: Agencja Reklamowa S4


Asfalt wysokomodyfikowany jest asfaltem "wysoko-zadaniowym" - napisał o tym. Bywa odporny na wodę oraz mróz, a także posiada dużo bardziej dużo możliwości zastosowania, wewnątrz tego: recyklingu, przedłużenia sezonu budowlanego, a także używania go wewnątrz technologii na ciepło.


Jeżeli chodzi o ostatni przykładzik, to asfalt wysokomodyfikowany (mówiąc krótko nazywany asfaltem WMA), przydaje się do użytku nawet w trudnych warunkach pogodowych, na przykład przy silnym wietrze i przy temperaturze około 5 stopni Celsjusza! Ów asfalt może wytrzymać naprawdę sporo warunków równocześnie atmosferycznych, jak i mechanicznych, jednakże jak prosto się zorientować nie jest tanim produktem. Stosujemy go jedynie przy wyjątkowych okazjach jednak w obecnym roku (2017) ma się to odmienić!