W jaki sposób urządzić niewielką alkowę?

Sypialnia to miejsce szczególnie istotne na mapie naszego domu. Pomieszczenie kojarzące się z odpoczynkiem powinno przede wszystkim zapewniać nam zdrowy sen. Aby sypialnia spełniała swoją funkcję musi zostać odpowiednio umeblowana. W niedużym mieszkaniu lub niewielkim pokoju ciężko będzie stworzyć aranżację nie wyłącznie funkcjonalną, ale i oryginalną. W jaki sposób sprawić ażeby niewielka alkowa stała się azylem a także stylowym wnętrzem jednocześnie?

aranżacja sypialni
Autor: Dekoral Fashion
Źródło: Dekoral Fashion
Aranżując wnętrze ciasnej sypialni trzeba pamiętać, iż liczy się każdy centymetr oraz optymalnie spożytkować przestrzeń. Warto również skorzystać z kilku trików, które pozwolą nam optycznie zwiększyć powierzchnię sypialni i spowodować ażeby nabrała charakteru. Kiedy rozporządzamy wysokim stropem oraz zamieszkujemy w starej kamienicy możemy sobie pozwolić na antresolę, która pomoże oszczędzić miejsce i zapewni wkomponowanie biurka czy szafy. Małe mieszkanko w bloku musimy urządzić w taki sposób, ażeby połączyć wygodę z funkcjonalnością. Sypialnia nierzadko spełnia funkcję także garderoby. Szafy bądź szafki, jakie pokrywają i są wkomponowane w ściany, mieszczą przydatne miejsce na drobiazgi a także rzeczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbywamy się nadmiaru rzeczy z otoczenia, zbędnego bałaganu, zaś dzięki zwierciadłom, jakie mogą zostać umieszczone na przodach szafy, dodamy alkowie centymetrów - TOP E SHOP S.C.Pamiętajmy, iż najistotniejszym elementem każdej niewielkiej sypialni jest miejsce do spania. Poduszeczki, koce, a także pościel dodadzą przytulności. W wypadku białych ścian świetnym rozwiązaniem będą tekstylia w kontrastowych odcieniach, jakie przyciągną uwagę w kierunku najważniejszego mebla. Dobrym rozwiązaniem jest także urządzenie sypialni w ciepłych barwach np. brązach, które zachęcają do odpoczynku. Do łóżka dobieramy inne meble (przykładowo komoda olcha). Warto w tym miejscu wspomnieć, iż do łask wracają meble lakierowane
.
oświetlenie
Autor: Sigma
Źródło: Sigma
W niedużej sypialni warto zatroszczyć się o dodatki i odpowiednie oświetlenie. Sprawdzą się nie jedynie ozdobne neony, ale też plafony albo lampy wiszące - komoda biała połysk. W oknach nie powinno zabraknąć zasłon, firan czy rolet, a półkach ukochanych pozycji literackich. O sukcesie aranżacji niewielkiej sypialni świadczy przede wszystkim rozplanowanie nielicznych mebli, tekstylia a także dobrze zaaranżowane ściany.