Mieszkania z deweloperskiego rynku – czy warto je nabyć i dlaczego?

W dzisiejszych czasach deweloperski rynek rozrasta się bardzo dynamicznie. Dlatego też na rynku mieszkaniowym można zobaczyć coraz więcej nowych mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach, oferowanych właśnie przez deweloperów. Czym wyróżniają się tego typu lokale i czy warto je kupić?


Jeżeli chodzi o nowe inwestycje Wrocław to miasto, które dosyć szybko się rozbudowuje.
Co roku powstaje w nim mnóstwo nowych obiektów, czy to użytku publicznego czy mieszkalnych, które w głównej mierze budowane są przez profesjonalne deweloperskie firmy. Nie dziwi więc w tym, że oferty deweloperów wprost nas zasypują, gdy tylko zaczniemy szukać własnego mieszkania do nabycia. Wszystkie deweloperskie mieszkania cechują się jednak jedną właściwością, która niestety nie dla wszystkich jest dobra – są one najczęściej położone na peryferiach miasta lub wręcz trochę poza jego granicami. Jeśli zatem interesuje nas szybkie połączenie z miastem, nie jest to najlepsza opcja. Peryferia mają bowiem to do siebie, że zazwyczaj są kiepsko połączone z miastem, a uzyskanie zgody na stworzenie takiego połączenia trwa przez lata. Jeżeli chodzi o miasto, które jest dość otwarte na tego typu nowe inwestycje Wrocław zalicza się do nielicznych miast, w których postępuje się na korzyść mieszkańców- -> poznaj informacje. Nowe drogi biegnące z peryferii powstają, chociaż naturalnie też dość wolno.


opał
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com


Inną cechą, którą cechują się oferty deweloperów, jest to, że są to najczęściej budynki, które są dopiero budowane. Należy więc na nie trochę poczekać – czasem nawet parę lat. Jeżeli jednak właściwie poszukamy, Wrocław zaoferuje nam też deweloperskie mieszkania w ukończonych budynkach budynkach. Niestety w tej sytuacji ich koszt zwykle jest trochę wyższy. To właśnie ten długi okres oczekiwania wpływa na to, że ceny tych lokali są tak niskie. Jeśli zatem jesteśmy w stanie tyle czekać, a mamy ograniczone fundusze, opłaca się wykorzystać propozycję, którą oferują nam firmy deweloperskie.


Jeszcze innym aspektem dotyczącym mieszkań tego typu jest tzw. standard deweloperski. Polega on na tym, że otrzymujemy lokal w stanie surowym, który wymaga całkowitego zaaranżowania oraz umeblowania. A to natomiast łączy się z ogromnymi kosztami, które należy doliczyć do ceny kupna lokalu- http://www.swiat.nieruchomosci.pl.
Wrocław jest jednak jednym z nielicznych miejsc, w których można także kupić deweloperskie mieszkania z pełnym wykończeniem – i to w cenie zwykłego mieszkania. Musimy tylko właściwie rozejrzeć się na rynku mieszkaniowym, żeby znaleźć oferty tego typu. Może zatem dobrze jest zastanowić się nad zakupem deweloperskiego mieszkania?