Patelnia grillowa – jak usmażyć prawdziwe pyszności, aby bliscy się zachwycili?

Większość z nas lubi jeść. Chętnie próbujemy nowych smaków, kosztujemy na imprezach dania, które od lat zajadamy oraz poszukujemy interesujących przepisów, by przyrządzić coś nowego. Znakomitym gadżetem, jaki będzie potrzebny każdej kuchni, jest patelnia grillowa. W jaki sposób na niej zrobić prawdziwe smakołyki?

Rozpocznijmy od samej patelni, gdyż istotne jest nie tylko to, co na niej przyrządzamy, ale i z jakiego materiału zrobiona jest sama patelnia (czytaj: jak używać patelni grillowej). Na rynku jest tak bogaty wybór tego rodzaju asortymentu, że aż rozboli głowa, kiedy przyjdzie do konkretnego zakupu. Popularne są np. żeliwne patelnie grillowe, ponieważ równomiernie rozprowadzają ciepło i są niezrównanie wytrzymałe. Patelnie pokryte teflonem natomiast potrzebują znacznie większej delikatności, gdyż teflon może szybko zejść, jeśli nie będziemy na niego uważać. Dobrze też sprawdzić czy wybraną przez nas patelnię można włożyć do piekarnika – wówczas błyskawicznie przygrzejemy gotowe już danie bądź je wykończymy, ponieważ wiele potraw potrzebuje ich późniejszego dopieczenia. Co poza tym jest istotne podczas szykowania grillowanych przysmaków na patelni? Bez wątpienia należy ją bardzo mocno rozgrzać. Produkty układamy na suchą powierzchnie bądź lekko polaną oliwą, zależnie od naszych preferencji. Niektórzy albowiem chcą otrzymać jak najbardziej niskokaloryczne danie, wówczas lepiej odpuścić sobie olej. Powinniśmy też uważać, by produkty, które chcemy przygotować, nie były zbyt grube. Przez zbytnią grubość może być kłopot z ich dosmażeniem w środku oraz tak zwyczajnie będziemy zmuszeni dopiec je w piekarniku.patelnia grillowa
Autor: Chasseur
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Poza tym, pamiętajmy o odpowiedniej marynacie. Jeśli mięso poleży przez parę godzin w smakowitej zalewie, zakochamy się w tym smaku.

Jak widzisz patelnia grillowa to w zasadzie nieodzowny gadżet w kuchni, ponieważ przygotujemy na nim pyszne dania – i na obiad, i na kolację. Nie zapominaj o poradach, które ci wyżej zaprezentowaliśmy, a każda potrawa będzie świetna. Jeżeli chciałbyś, możesz zakupić patelnię w Internecie – nie tylko zaoszczędzisz czas, lecz i pieniądze, gdyż większość artykułów znajdziemy w sklepach internetowych - przykładowo sprawdź ofertę sklepu Smak Prostoty w dużo lepszych cenach. Warto skorzystać z dobrych ofert.