Wielu ludzi po kilku latach użytkowania mieszkania zaczyna dochodzić do wniosku, że przestaje im się w środku podobać.

Kolory stały się blade, meble stały się trochę niemodne, i generalnie staje się nijako i nudnie. To co jeszcze parę lat temu wydawało się doskonałą aranżacją, dzisiaj wydaje się nijakie i pozbawione polotu. Lecz kolejny remont to ogromne nakłady finansowe, o czasie nie wspominając, więc wielu ludzi przyzwyczaja się do takiego stanu i mieszkają bez żadnych zmian.
szary
Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
A przecież przy pomocy paru pomysłów i niedużych nakładów finansowych da się każde z wnętrz zmienić do takiego stopnia, że będzie się prezentować zupełnie jak nowe. Co prawda trzeba będzie na to przeznaczyć trochę wysiłku, lecz gdy nie będzie się planować dużego remontu, to wybrać można albo dalsze mieszkanie bez żadnej zmiany, albo jednak zdecydowanie się na trochę wysiłku i większą lub mniejszą odmianę pomieszczeń w domu. Nawet jeśli miałby to być tylko sam przedpokój, to można zastanowić się nad takim rozwiązaniem.


Wiele osób maluje swoje przedpokoje w taki sposób, żeby były one praktyczne i funkcjonalne, a niekoniecznie eleganckie. Dlatego też panują ściany w kolorze szarym, meble w których się mieści odpowiednią ilość ubrań albo kafelki mające kolor maskujący wszystkie brudy (zobacz więcej jeśli chodzi o szary przedpokój). O ile z zamianą płytek i mebli mogą być problemy, to przemalowanie ścian na jakiś żywy kolor dużym problemem już raczej nie będzie. Zakup pędzla, farb i paru akcesoriów nie przekroczy raczej kilkudziesięciu złotych, a odmiana ściany na pewno będzie ogromna.szara ściana
Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.
Przed akcją malowania warto także przemyśleć zmianę oświetlenia, parę punktowych lampek zamiast jednej wiszącej u sufitu z pewnością doda nieco uroku w pomieszczeniu (w tym miejscu zdecydowanie polecamy stronę http://www.colorabc.com.pl/. Przy meblach w celu ich ożywienia doskonale sprawdzi się zamiana rączek, jest ich tak duży wybór że na pewno coś wyjątkowego się znajdzie. Pamiętać również należy o ciekawych dodatkach, drewniany wieszak albo krzesło z rattanu sprawią, że nawet bez malowania przedpokój nabierze uroku i nowego wyglądu.