Ceny mieszkań we Wrocławiu - trafny moment na inwestycję?

W czasie minionych miesięcy zaznaliśmy spadków cen we Wrocławiu. Przez rok ich wartości zmniejszyły się o przeciętnie 3%. Czy jest to bowiem znak dla inwestorów, aby własny fundusz zagłębili w nieruchomościach? Czemu ich wartości są tak niestabilne?

link
Wszyscy doskonale wiedzą czym cechuje się Wrocław - wszędobylskie Krasnale, ładne Stare Miasto, zniewalający spacer nad Odrą. W tej miejscowości można zarówno porządnie odpocząć jak i apetycznie spożyć posiłek czy wybawić się. Ogrom knajpek czy klubów zachęca przyjezdnego lub tubylca do bywania w nich . Na nieszczęście, ceny posiadłości są kosmiczne. Wrocław to po Warszawie i Krakowie jedno z najdroższych mieścin odnośnie cen nieruchomości.Za metr kwadratowy na Bielanach Wrocławskich, czyli najdoskonalszej części miasta, zapłacimy zwykle 6 tysięcy złotych. Najtańsza cena za metr kwadratowy przysługuje ulicy Robotniczej i Legnickiej, tam albowiem zapłacimy około 4 tysięcy złotych za metr kwadratowy, z czego wynika, że mieszkanie o o mierze sześćdziesięciu metrów kwadratowych wymagać od nas będzie około 240000 zł zapłaty. Czynnikami ,które decydują o cenach, jakie płacimy za mieszkanie we Wrocławiu są czynniki gospodarcze jak na przykład migracja do większych miast z wiosek, oprocentowanie kredytów mieszkaniowych, płaca ludzi (bowiem im więcej gotówki mamy, tym więcej możemy zapłacić za posiadłość).

Mogłoby się wydawać, iż czynniki demograficzne nie mają wpływu na kwoty które uiszczane są za miejsca mieszkania, a jednak to nie prawda. Typ rodziny wielodzietnej właściwie przepadł, rośnie liczebność rozwodów, emigrantów. Nie wszyscy aczkolwiek nabywają
mieszkania we Wrocławiu
Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
posiadłości po to, aby w nich zamieszkiwać. Mieszkańcy decydują się na nowiutkie i starsze mieszkanka aby wynająć je. Często wiąże się to także z pobraniem kredytu. Obrót nieruchomościami jest bardzo wieloaspektowy, wiąże się z płaceniem podatków, pośrednika czy notariusza (v). Jeśli ceny najmu będą za wysokie, prędzej czy później każdy zdecyduje się na zakup mieszkania, gdyż wynajmowanie go przez długi okres po prostu nie będzie mu się opłacać.

Mieszkanie z rynku wtórnego nie będzie się w niedługim czasie cieszyło popularnością jak dotychczas. Całość przy użyciu dofinansowań dla młodych kupujących pierwotne lokum na rynku pierwotnym, od dewelopera. W związku z tym możemy spodziewać się, że ukażą się stopniowe spadki cen za mieszkania we Wrocławiu, podobnie w pozostałych miastach, przykładowo Krakowie czy Poznaniu.