Budowanie domu - planowanie kolejności - od czego trzeba rozpocząć?

Zanim stanie dom, wszystkich inwestorów czeka przygotowanie obszaru pod jego budowę. Jak przygotowuje się teren pod budowę i kiedy można rozpocząć prace? Konieczne okaże się wykonanie kilku czynności.


budowa domu
Autor: Wolf System Sp. z o.o.
Źródło: Wolf System Sp. z o.o.
Zwykle obszar na którym ma powstać inwestycja nie posiada ogrodzenia, znajdują się na nim krzewy, drzewa i trawa, zazwyczaj nie posiada też podłączonych mediów. Aby budowa domu przebiegała szybko i bez zakłóceń, warto odwrócić ten stan rzeczy.

Więcej - www.cortonbau.pl

Po pierwsze musimy naszą działkę ogrodzić. Ustrzeże to robotników przed ewentualnymi urazami, np. wpadnięciem do wykopu. Ogrodzenie da pewność i bezpieczeństwo nam, właścicielom gruntu. Nieupoważnione osoby nie dostaną się wtedy na teren inwestycji. W ten sposób chronione są materiały oraz maszyny składowane na placu budowy.

Budowa domów wymaga użycia ciężkiego sprzętu budowlanego, wskutek tego, aby wykonywać dalsze prace należy postarać się o dojazd na plac budowy, ponieważ ciężki sprzęt musi mieć zapewniony sprawny dojazd na plac inwestycji. Należałoby umocnić wjazd za pomocą betonowych płyt tudzież gruzu. Budując i remontując, ekipy potrzebować będą prądu, wody i kanalizacji. Trzeba w tym wypadku postarać się o jak najszybszą dostawę tych mediów. Warto również zadbać o miejsce do składowania materiałów wrażliwych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dobrym pomysłem może być np. garaż z blachy ocynkowanej, który przecież w przyszłości można przeznaczyć na np. narzędziownię - http://cortonbau.pl/concrete.html.


budowa domu
Aby budowa była prowadzona legalnie, trzeba postarać się o pozwolenie na budowę po czym poinformować Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego o swych planach. Wszystkie roboty na terenie budowy, wolno nam zapoczątkować dopiero po upływie tygodnia od złożenia pisma o zamiarze rozpoczęcia robót.

Po czym wreszcie nastaje ta chwila, kiedy mamy już gotową działkę, kupiony projekt domu, dopełniliśmy wszystkich formalności. Czas więc na pierwszy etap budowy wymarzonego domu - roboty ziemne i fundamentowanie.