Z jakiego powodu trzeba wyposażyć się w parawan kominkowy?

Kominki cechują się aktualnie coraz większą popularnością, ponieważ są świetną alternatywą na zimne wieczory, jakich w polskim klimacie niestety nie brakuje. Warto mieć to na względzie, gdy buduje się swój dom. Na dodatek, kominki gwarantują, że pomieszczenie zyska ciekawą atmosferę. Mogą też posłużyć jako podstawa systemu grzewczego. Planując posiadanie tradycyjnego kominka, czyli otwartego, w którym pali się prawdziwy ogień, warto pamiętać, by wyposażyć się we wszystkie niezbędne akcesoria. Rzeczywiście przydatny okazuje się także zabudowa kominkowa. Czemu? Do czego służy?

rozpalony kominek
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Parawany znakomicie sprawdzają się w przypadku rodzin z dziećmi. Maluchy najczęściej ciężko jest upilnować - moment nieuwagi wystarczy żeby dziecko doszło do kominka, co mogłoby skutkować bolesnym, a często też rzeczywiście zagrażającym poparzeniem. Zabudowę warto zamontować już prewencyjne w momencie, gdy maluch zaczyna raczkowanie - www. Czasami stanowi on również pomocne zabezpieczenie, jako że przeważnie jest wyposażony w siatkę łapiącą iskry. W ten sposób, minimalizuje się niebezpieczeństwo możliwego pożaru, który mogłaby wywołać iskra w kontakcie z drewnianą podłogą. Dodatkowo, osłania się w ten sposób meble oraz podłogę przed wypaleniem, co niestety wygląda niezwykle nieestetycznie.

kominek elektryczny
Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dziś proponowany jest bardzo szeroki wybór parawanów różnego typu, wobec tego można je dostosować nie tylko do rozmiarów kominka, ale także wystroju mieszkania. W ten sposób, mogą one pełnić funkcję ozdobną. Możliwości w tym względzie jest naprawdę wiele. Przed zakupem warto sprawdzić z jakich materiałów parawan został wyprodukowany. Dzięki temu będzie się miało gwarancję, że jest on naprawdę odporny na działanie żaru i będzie stanowić efektywną ochronę przed kominkowym ogniem.

Ciekawym rozwiązaniem są parawany wyposażone w bramkę, która umożliwia osobom dorosłym dojście do kominka. Jednakże nie zapominajmy o tym, że sam wybór kominka jest również bardzo istotny: www.unico-kominki.com.Takie parawany można czasami wykorzystać także w roli barierek na schody, jakie świetnie sprawdzą się w czasie raczkowania i nauki chodzenia oraz w starszym wieku maluchów, które nie powinny same wchodzić i schodzić po schodach. Są niezmiernie wielofunkcyjne, z tego powodu ich zakup z pewnością będzie inwestycją na dłużej i zagwarantuje pociechom stosowną ochronę.