Jak powinna prezentować się Twoja wymarzona jadalnia

Jadalnia, miejsce spotkań rodzinnych, wnętrze - możemy śmiało przyznać - reprezentacyjne naszego siedliska. Święta Wielkanocne, wigilie Bożego Narodzenia, urodziny, imieniny, rocznice, przyjęcia komunijne, chrzciny i wszelakie inne zloty rodzinne - zazwyczaj większa ich część odbywa się dokładnie tam. Aby domownikom i przybyłym gościom było miło i swojsko, dobrze jest szczególnie zadbać o ekwipunek tegoż pomieszczenia.


obiad
Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno najistotniejszym sprzętem w jadalni jest stół. Najlepsze i najsolidniejsze z pewnością będą stoły drewniane. Drewno należycie zadbane może służyć nam przez dziesięciolecia. Może tak się zdarzyć, iż jeszcze nasze wnuczęta a może i prawnuki będą nam organizować 90 urodziny przy tym właśnie stole, jeżeli rzecz jasna dokonamy przemyślanego zakupu. Wybierając stół do jadalni należy odpowiednio obliczyć jego rozmiar. Dookoła stołu powinno znajdować się najmniej 50-80 cm wolnej przestrzeni dla swobody ruchów tak gości jak też osób serwujących dania.


Jak nadmieniłam, stoły drewniane są niezwykle solidne, jednocześnie ogromnie piękne, konweniują praktycznie do każdego wnętrza. Jeśli zaś chodzi o kształt stołu, przebierać można spośród: opływowych, kolistych, a również w kształcie prostokąta czy kwadratu. Tutaj pod uwagę trzeba wziąć układ naszej jadalni oraz nasze własne preferencje. Musimy mieć jednak na względzie, iż przy stole opływowym i okrągłym posadzimy więcej biesiadników. Mają one charakter egalitarny - co jest wyjściem perfekcyjnym. Niemniej jednak stoły prostokątne i kwadratowe posiadają tę zaletę, iż jesteśmy w stanie z łatwością zsunąć je do kata w razie potrzeby powiększenia powierzchni jadalni.

kuchnia
Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com
Co jeszcze możemy postawić w jadalni? To zależy od wymiarów pomieszczenia oraz od tego, czy nasza jadalnia spełniać będzie tylko swoją podstawową rolę, czy może będzie pomieszczeniem uniwersalnym. Może zmieści się nam gustowny kredens dostosowany do ogólnego wystroju. Może u sufitu zawiśnie śliczny, dekoracyjny żyrandol? Zobacz ciekawe propozycje: zobacz stoły i ławy drewniane. Pomnijmy jednakże aby zachować ostrożność. Dobrze, by stół był w jadalni głównym obiektem. Krzesła były wygodne, wymoszczone, a apetyczne dania na stole i cudowna atmosfera dookoła niego zaćmi wszelakie potencjalne niedoskonałości.