Certyfikaty GOST-R

Certyfikat gost-r to dokument stwierdzające zgodność produkcji z normami i nakazami Rosji. Certyfikacja gost dotyczy oczywiście produktów wysyłanych na eksport. Ten dokument potwierdza, że proces tworzenia danego produktu zgodny jest ze standardami technicznymi, bezpieczeństwa i innymi wymogami nałożonymi przez Federację Rosyjską.
Certyfikacja gost
Niecała eksportowana produkcja musi uzyskiwać te dokumenty. Jest to wszystko zawarte we właściwych zapisach prawnych. Bazując na bardzo jasnych wymogach przeprowadzane są testy, których rezultaty określają czy towary spełniają wymagania (szerzej o tym - pod tym linkiem).Aby dostać certyfikat trzeba zwrócić się do firmy, która zajmuje się przyznawaniem certyfikatów zgodności gost. Jest ich całkiem sporo, zatem można wybierać. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę hasło „certyfikacja Rosja”, żeby pokazało się nam w odpowiedziach wiele firm zajmujących się tymi dokumentami. Dobrze jest w haśle wyszukiwania wpisać kraj, bo certyfikacja gost jest obowiązkowa nie tylko w Rosji. Dotyczy także kilku innych krajów.

Dobrze jest wiedzieć jakie są normy gost, wtedy będziemy mieć pewność, że nasz towar przejdzie certyfikację bez żadnego kłopotu. Warto dobrze poszukać i wybrać najlepszą firmę wydającą dokumenty. Wtedy mamy pewność, że pracownicy posłużą nam radą (proponujemy wejść portal Certificator.eu by przeczytać więcej).

Istnieje możliwość, że zwrócą nam uwagę na inne produkty, na które da się dostać dobrowolny certyfikat - dobrze jest to zrobić, jeśli pozwalają nam środki. Wystarczy tylko wyszukać w sieci hasło „certyfikacja Rosja” i podjąć decyzję, do której firmy się zgłosimy. Sprawdźmy jej opinię wśród innych dostawców, a będziemy mieć pewność, że zostaniemy obsłużeni na wysokim poziomie.
Źródło : Certificator CQC