Jak zadbać o zdrowe powietrze w swym mieszkaniu?

powietrze w domku wywiera olbrzymi wpływ na nasze zdrowie. Kto śpi w zadymionej alkowie a także korzysta ze sztucznych odświeżaczy powietrza, winien się liczyć z tym, że wszystkie szkodliwe substraty na pewno osiądą w jego organizmie.
blachy
Autor: bilderheld
Źródło: http://www.flickr.com


Każdy gram kurzu obejmuje niemalże 700 mln rozmaitych cząstek, które stanowić mogą duże zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Maleńkie włoski które znajdują się w nosie powstrzymują najogromniejsze cząsteczki ze skażonego powietrza. Można się ich pozbyć, oczyszczając sumiennie nos. Gdy się dostaną dalej, dojdą do krtani, skąd bywają usunięte razem z naszą śliną. Jeszcze z oskrzeli mogą zostać wypchnięte w sposób naturalny. Jednakże najdrobniejsze cząsteczki trafią do płuc. Pył, jaki w nich osiada, jest przyczyną mnóstwa schorzeń, a czasami wręcz śmierci z powodu dychawicy. Skażone powietrze może także wpływać na rozwój schorzeń układu naczyniowo-sercowego.


Czyste powietrze zagwarantuje nam na pewno godziwy wyciąg. Opłaci się go zainstalować, ażeby sporadyczniej malować ściany, zamieniać kredensy jak też obmywać tłusty kurz. Wyciąg o ogromnej mocy uchroni nas też przed wędrówką woni kuchennych po całym domu. Apetyczne wonie osiągniemy, wieszając w kuchni wiązki ziół. W cieple oraz wilgoci, której w kuchni nie brak w toku kucharzenia, nadzwyczaj przyjemnie pachnie mięta i bazylia. Nieprzyjemne zapachy wypędzi z kuchni też gotowanie ziółek.
Wystarczy do wrzątku wrzucić trochę liści mięty czy też witkę rozmarynu, doprowadzić do gotowania oraz zostawić na całą noc. Jeżeli idzie o pozostałe pomieszczenia, pomóc może tak zwane ozonowanie. W owym celu kupić należy specjalny oczyszczacz powietrza, jakiego filtr przy okazji wyłapie wszelkie pyłki z otoczenia.