Instalacje offshore oraz prefabrykacja rurociągów

W pewnych kręgach niezwykle popularny jest tak zwany półprodukt, czyli - mówiąc inaczej - prefabrykant, element stosowany do instalacji na wielu placach budowy, np.
budynek - odbitka
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


terenach stropowych lub też rurociągów montowanych właściwie wszędzie. Prefabrykanty cechują się szybkim tworzeniem, jak również powtarzalnością i - najważniejsze - precyzyjnością w trakcie wyrabiania ich. Mogą one posłużyć przez wiele lat, a tym samym wymiana oraz obawy o uszkodzenia nie wystąpią.


Najczęstszą usługą jest tzw. prefabrykacja rurociągów, które produkuje się z najwyższej jakości stali nierdzewnej i rur stopowych. Rurociągi są tworzone za sprawą trwałych produktów oraz przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, pozwalającej z najwyższą precyzją tworzyć trwałe elementy, a nawet całe konstrukcje. Tym samym, prefabrykacja rurociągów poddawana jest antykorozyjnym zabezpieczeniom, by w późniejszym czasie nie doszło do defektów oraz problemów z nimi związanych. Są części, które posiadają najbardziej skomplikowane oraz dziwne kształty. Firmy, które posiadają usługę prefabrykacji, prowadzą także dokumentację, a także oferują pakowanie oraz - ostatecznie - transport.


ogród zimowy
Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska


Blok mieszkalny
Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com


Tak samo jak prefabrykanty, nadzwyczajnie trwałymi częściami są tak zwane konstrukcje offshore, które - w zgodzie ze swoją definicją - stosowane są do poszukiwania oraz wydobywania poza lądem, głównie na morzu, ropy lub gazu. Konstrukcje te stosuje się od około lat czterdziestych ubiegłego wieku.
Instalacje offshore charakteryzują się dużymi gabarytami, lecz najczęściej nazywa się tak również statki do obsługi instalacji. Można je podzielić na 3 kategorie: platformy, statki wiertnicze oraz pływające punkty produkcji.