Ekologiczne mury

Budując prywatny dom ważką kwestią jest zdecydowanie który rodzaj ścian zastosujemy. Niestety w dzisiejszych czasach dobór nie jest tak bezproblemowy jak drzewiej. Błąd wyborze może nas narazić na liczne wydatki, Nie chodzi tylko o oszczędzanie prądu lecz również koszt przyszłego ocieplenia domu.

poradnik-budowlanca.pl/category/porady/
Autor: Wienerberger.
Źródło: Wienerberger.
Kolejnym etapem jest odszukanie dobrego rodzaju ściany. Teraz wykorzystuje się z reguły 3 typy muru jednoelementowe, dwuwarstwowe trójelementowe. Wszelkie ściany mogą być ekologiczne,będzie to zależeć od użytych do jej budowy materiałów.Różnice pomiędzy wyszczególnionymi typami ścian kryją się w ich nazewnictwie. Dobór przede wszystkim musimy uzależnić od zamożności naszej kieszeni. jednoelementowy mur jest stosunkowo tani oraz szybki w stawianiu Plusem takiego wariantu murów będzie fakt że pustaki porotherm w ścianie zastosowane pełnią funkcje konstrukcyjną i jednocześnie separują pomieszczenie cieplnie. Do układania takich ścian konieczne jest doświadczenie aby uniknąć tak zwanych mostków termicznych. Poprzez jakie nasz chata traci ciepło.

Jak potrzebna nam jest lepsza izolacja proponuje stosowanie kolejnego typu muru zgodnie z nazwą składa się z dwu detali. muru nośnego tudzież powłoki ochronnej Ma ona lepsze własności termiczne jest odrobinę droższa od poprzedniczki ale lepsze parametry co w rezultacie przy rozległych pomieszczeniach może być zyskowne. Dzięki znacznemu ograniczeniu ubytków ciepła. Niestety negatywem tego rozstrzygnięcia jest dłuższy okres budowy. Również w wypadku takiego wariantu ściany bezbłędnie nadają się pustaki porotherm. Do budynków potrzebujących idealnego docieplenia najlepiej konstruować ściany trójwarstwowe - http://poradnik-budowlanca.pl/category/wykanczanie-wnetrz/.

ściana działowa z pustaków Porotherm
Oczywiście tylko mury to tylko początek. Następnym krokiem gdy już mamy wzniesione ściany oraz zainstalowane wszelkie niezbędne instalacje jest nakładanie tynku i tutaj tak samo jak w wypadku murów mamy duży wybór. Od klasycznych zapraw cementowo-gipsowych po gipsy akrylowe ich dobór zależy w wielkim stopniu od użytego muru ale także od inwestora. Jeżeli już jesteśmy przy wyglądzie chaty ważne jest by pasował do sąsiedztwa nawet jeśli nie do końca zgodne to jest z planami posiadacza gniazdka. Nie ma bo nic w wyższym stopniu okropnego niż różowy dom wśród luksusowych drewnianych siedzib.