EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czy opłaca się kupić zasłony do sypialni oraz jakie są ich plusy i minusy?

W ostatnich latach, w czasie jak pojawiły się rolety, wielu Polaków zerwało z zasłonami. Być może niektórym z nich kojarzyły się z zaściankowością. Okazało się tymczasem, że rolety również posiadają wady. Przykładowo są montowane na stałe, co mocno utrudnia w przyszłości ich zmianę. Może nabycie zasłon jest wciąż dobrym rozwiązaniem?

Zasłony do sypialni mają minusy i plusy, jak każdy produkt. Celem tego tekstu nie jest przekonanie do ich nabycia. Po prostu chodzi o poznanie ich zalet oraz kłopotów, jakie wiążą się z ich użytkowaniem. W pierwszej kolejności skupimy się na zaletach płynących z ich kupna.
zasłony

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Jeśli zamierzamy kupić zasłony http://alena-firany.pl/firany-zas/pokoj-dzienny-i-sypialnia/dzienny-sypialnia-zaslony-metrazowe.html do sypialni, to trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się, dlaczego je chcemy. Jeżeli chodzi nam wyłącznie o funkcję estetyczną, to należy nabyć zasłony zwiewne i lekkie, które się do tego doskonale nadają. Jeżeli zleży nam na tym, by chroniły przed słońcem czy ocieplały mieszkanie, to trzeba nabyć zasłony grube. Dużą zaletą zasłon jest to, że można je prosto dostosować do własnych potrzeb. Ich użyteczność jest niezastąpiona, a prostota zmiany na inne jest również dużym ich walorem. Co jest niemożliwe w przypadku rolet. Ich styl również można dobrać dowolny. Na rynku są dostępne modele zarazem nowatorskie, jak i klasyczne. Jeśli chcemy nabywać zasłony do pokoju dziecięcego zobacz szczegóły, to warto się postarać o kolorowe wzory z motywami z bajek.

zasłony

Autor: Dekoria
Źródło: Dekoria
Niestety zasłony posiadają również pewne minusy. Otóż należy o nie ciągle dbać: prasować i prać. Kolejną wadą jest to, że bez kłopotu przyswajają zapachy. W miejscu zamieszkania osoby palącej papierosy w dość krótkim czasie mogą przesiąknąć ich zapachem. Na dodatek jeżeli w miejscu zamieszkania są zwierzęta: psy czy koty, to zasłony mogą być niezwykle łatwo unicestwione.

Szczególnie jeśli są lekkie i zwiewne. Nie mówiąc o tym, gdy malutkie dziecko mieszka pod jednym dachem. Wówczas nie tylko mogą zostać zniszczone, ale także mogą stanowić zagrożenie dla malca. Istnieje albowiem groźba, że bobas bawiąc się zasłonami ściągnie je wraz z karniszem. A wtedy skutki mogą być tragiczne. Warto więc dobrze przemyśleć ich zakup, aby być w pełni zadowolonym alena – firany.