EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Aranżujemy alkowę

Sypialnia to miejsce harmonii. Bez względu na to, jaki styl aranżacji wybierzesz – współczesny, romantyczny, orientalny czy retro, to jedno powinno być pewne – powinna być jak z marzeń! Sypialnia jest oazą relaksu, odpowiednio zaplanowana i umeblowana daje poczucie bezpieczeństwa. Planując ją winniśmy zadbać o stworzenie klimatu sprzyjającemu relaksowi jak też dobrać odpowiednie, funkcjonalne wyposażenie.

Sypialnia w kolorach jesieni

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Umeblowanie które powinny zagościć w naszej alkierzy to: łóżka, stoliki nocne, szafa i komoda – do składowania osobistej garderoby. Niezwykle istotne dla kreowania nastroju jest również oświetlenie i kolorystyka pomieszczenia i mebli – do owych elementów także powinniśmy przyłożyć dużą wagę. Do wyposażenia ponadplanowego zaliczyć można kominek, toaletkę i lustro – serwis -. Łoże jest jednakże najważniejsze. To w nim spędza się mnóstwo czasu, zatem bez względu na dominujące trendy jak też hity sezonu trzymajmy się dewizy, że ma być wygodne. Dlatego warto kupić na . Tak łoże jak również materace to nabytek na lata, więc powinien być do głębi przemyślany. Łoże winno posiadać rozmiar dopasowany do najwyższej śpiącej w nim osoby (wysokość postaci + co najmniej 20 cm. Jako że łóżko na ogół zajmuje centralną część sypialni, powinno się też odpowiednio prezentować. Wskazane jest zatroszczyć się w porę o ładną kapę jak też zestaw dekoracyjnych poduszek.

Zalecana minimalna szerokość łoża dla 2 ludzi to 140 cm, wygodne jest sto sześćdziesiąt centymetrów, a doskonałość to 180 cm szerokości. Wszystko zależy naturalnie od rozmiarów alkowy. Z obydwu stron łóżka powinno być około 70 cm pustej przestrzeni. Nawet jeśli pozornie wydaje się to niemożliwym, trzeba próbować (być może kosztem wielkości materaców).

Alkowa służy wyciszeniu i wypoczynkowi. Przyjmuje się zatem, że kolory w tymże pomieszczeniu winny być raczej uspokajające. Jeśli nasza sypialnia nie jest wielkim pomieszczeniem można ją wizualnie zwiększyć stosując zwierciadła. Lustra odbijają świtało toteż sprzyjają rozświetleniu wnętrza co jest praktycznym zabiegiem w przypadku małych powierzchni.
Oświetlenie które winno znaleźć się w alkierzy to: lampa główna, zawieszona pod stropem w centralnej części pokoju, nad łóżkiem świetnie sprawdzą się kinkiety, a obok łóżka lampki nocne.