EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Ochrona przed promieniami słonecznymi, hałasem i włamaniem – czyli o szkłach produkowanych w Częstochowie

Częstochowa może poszczycić się nie tylko Jasną Górą. To także tutaj działa jedna z najbardziej innowacyjnych odlewni na świecie. Huta Guardian została oddana do użytku 13 lat temu. Nie bez kozery właśnie tu została założona rodzima gałąź tej międzynarodowej firmy. Doceniono korzystne rozlokowanie miejscowości, w zasadzie na pograniczu Śląska z Opolszczyzną i Łódzkiem, obecność kompetentnej kadry oraz potencjał dalszego rozwijania się.

Szklany biurowiec

Autor: Revelateur Studio
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowo w Częstochowie powstawało wyłącznie szkło rodzaju „float”, płaskie i niekolorowe. Jego grubość to przedział od 3 do 12 mm. Szkło „float” ma praktyczne zastosowanie, wykorzystywane jest między innymi w budowlance i budowie (maszyny do stabilizacji gruntu) kolektorów słonecznych. Marka nie spoczęła jednak na laurach i w kolejnych latach poszerzyła ofertę o inne typy szkła.

W mieście powstają m.in. szkła do okien, wykorzystywane na budowie (izokliny) fasad szkła przeciwsłoneczne oraz szkła pochłaniające odgłosy. Produkty marki Guardian wyróżnia przede wszystkim dopasowanie do indywidualnych oczekiwań klienta. Szkło, które produkuje się w Częstochowie ułatwia oszczędzać energię, przez wzgląd na termoizolację, czyli obronę przed utraceniem ciepła. Produkty tej firmy chronią przed rażącym światłem słonecznym, hałasem i zwiększają bezpieczeństwo przed włamywaczami.

Firma podkreśla, że do priorytetów firmy należą głównie: innowacyjność i praktyczne zastosowanie produktów, przyjacielskie relacje z personelem i troska o fachową obsługę klientów. Wyjątkowo istotne dla marki są także kwestie związane z ochroną środowiska. Marka Guardian szczególnie wspiera budownictwo, które szanuje zasady systemu certyfikacji LEED. System kładzie nacisk na funkcjonalność budynku, ale i determinanty sprzyjające oszczędzaniu energii. W ten postulat rewelacyjnie wpisują się produkty marki Guardian.

Urokliwie położona Częstochowa stała się siedzibą jednej z najbardziej innowacyjnych odlewni na świecie. To tutaj produkuje się szkło „float”, znajdujące szerokie zastosowanie w budownictwie. Kumulując w sobie praktyczność, dostosowanie do potrzeb klientów i troskę o środowisko przyrodnicze, całkowicie oddaje ideały omawianej marki.