EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie typy drewnianych półproduktów używa się często? Które z nich wykorzystuje się często w meblarstwie?

Na co dzień zdarza nam się używać rożnych drewnianych surowców. Tak płyt, jak i desek o najróżniejszej konstrukcji. Bez nich nie mogłyby powstać meble, lub też części konstrukcji budynków byłyby trudne do zrobienia. Jakie są najbardziej rozpoznawalne rodzaje surowców na bazie drewna?

płyty stolarskie

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z rodzajów jest drewno klejone. Sprawdza się ono podczas tworzenia konstrukcji. Ma duży stopień wytrzymałości. Takie surowiec robi się, jak jego nazwa mówi ze sklejonych fragmentów drewna. Już podczas klejenia możemy je dowolnie formować. Tworząc kształt, który byłby trudny do uzyskania gdy chodzi o lite drewno. Fornir z kolei to cieniutka okleina wykonana z drewna, którą nanosi się na mebel z zewnątrz. Używa się do zrobienia takiego surowca drewna bardziej szlachetnego, jakie posiada piękny przekrój. Używając forniru mebel uzyskuje piękny wygląd. Może być zrobiony ze zwykłej sklejki, jednak za sprawą forniru na jego powierzchni widać szlachetne słoje drewna. Interesujące publikacje: .

Płyty stolarskie były używane do wyrobu mebli już bardzo dawno temu. Gdy przekroi się taką płytę widzimy odznaczający się środek, jaki składa się z połączonych kawałków drewna. Na zewnątrz z kolei wszystko przykrywa obłóg. Płyty stolarskie są z reguły wykorzystywane w meblarstwie. Płyta wiórowa natomiast to całkiem ekonomiczny surowiec. Zrobiona została na skutek sprasowania drzewnych wiórów, trocin czy innych niewielkich fragmentów drewna. Takie wyroby można zaobserwować na co dzień, chociaż często nie przykuwają naszej uwagi. Teraz już będziemy wiedzieli z jakiego surowca przykładowo zrobione są domowe sprzęty.

Dodatkowe wiadomości odnoszące się do analizowanego tematu również są emocjonujące – więcej pod wskazanym adresem (https://www.termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/projektowanie-instalacji-fotowoltaicznych/). Kliknij więc tutaj i zobacz, że to prawda.

Dla klientów: .