EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania, jak odpowiednio skontrolować dewelopera.

Co roku firmy deweloperskie oferują do sprzedaży dziesiątki tysięcy nowych lokali mieszkalnych. Jeśli ktoś planuje zakup mieszkania na rynku pierwotnym, to w pewnej chwili musi z jakimś zacząć współpracę. Ponieważ kupno mieszkania to inwestycja na długie lata, niekiedy związana ze sporymi zobowiązaniami finansowymi, to należy naprawdę się postarać, żeby transakcja pozytywnie się zakończyła. Niestety jeszcze do niedawna zdarzały się sytuacje, kiedy nagle stawianie budynku było przerywane, prezes firmy budowlanej uciekał z pieniędzmi klientów, a ci zostawali bez dachu nad głową a z wieloletnimi kredytami. Obecnie bezpieczeństwo klientów jest dużo większe, co nie znaczy bynajmniej że żadnych problemów nie będzie. Dlatego też przed ostatecznym wyborem trzeba wszystko dokładnie skontrolować, łącznie ze zdobyciem wiadomości u źródła. Wiarygodny deweloper nic ukrywać nie powinien, więc bez żadnych oporów i problemów powinien udostępnić wszelakie informacje, o jakie się go poprosi.

mieszkanie we wrocławiu

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś będzie chciał zakupić mieszkanie we Wrocławiu, to powinien zacząć od tego, aby zobaczyć w jakim stanie finansowym będzie deweloper który je stawia.

Jeżeli ta tematyka Cię absorbuje, bez ociągania kliknij ten odnośnik! Omawiana w tamtym miejscu oryginalna publikacja (https://bestem.com.pl/produkty/domek-z-plastra-miodu/) z pewnością też Cię zaintryguje!

W tym celu należy sięgnąć do rejestru firm, w którym zapoznać się będzie można ze szczegółową historią danej firmy, formą prawną i wiadomościami o wysokości kapitału zakładowego. Należy również sprawdzić, czy deweloper nie posiada zaległości w składkach w urzędzie skarbowym i zusie, oraz czy nie jest w jakimś rejestrze dłużników. Kolejną sprawą jest sprawdzenie dokumentów związanych z daną inwestycją .

Jeśli dowiesz się o publikującej interesującą Cię treść nowej stronie, to wcześniej zweryfikuj info dotyczące źródeł, z których czerpie ona dane.

Działka, na jakiej stawia się mieszkania bezwzględnie musi mieć uporządkowane sprawy prawne, konieczne są także wszelakie zezwolenia, jakie będą świadczyć o tym, że inwestycję się prowadzi w pełni legalnie.

Deweloper nie może odmówić wglądu w taką dokumentację, zasłaniając się na przykład tajemnicą. Jeżeli z jakiś powodów nie chce udostępnić informacji, to należy się zastanowić, czy jednak nie ma czegoś do ukrycia.