EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Bramy jako wizytówka każdej posiadłości

Praktyczny i pewny wjazd na posesję zależy od wielkości drogi, również minimalnego promienia skrętu pojazdu. Wybór gatunku bramy wjazdowej nie zawsze podyktowany jest słabościami właściciela. Czasem układ działki narzuca praktyczne rozwiązania.

rama do terenu posiadłości

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Bramy Toruń są wizytówką posiadłości i muszą być dostosowane do jej charakteru. Powinna być dobrana do znajdujących się na działce budynków, bądź sposobu ich wykończenia. W wypadku dużych działek wybór stosownej bramy wjazdowej nie stanowi problemu. Kiedy jednak nasza działka jest wąska, okazuje się częstokroć, że nie mamy zbyt dużego wyboru. W takim wypadku warto zainstalować bramę skrzydłową . Bramy rozwieralne mogą mieć jedno, lub dwa skrzydła przymocowane do słupków posadowionych na fundamencie. Słupki mogą być metalowe, murowane, czy też betonowe. Do nich mocuje się przeguby, na jakich zawiesza się ramiona bramy. Brama jednoskrzydłowa sprawdzi się, kiedy droga dojazdowa jest długa. Defektem takiego podejścia jest duże i ciężkie skrzydło, jakie otwierane ręcznie może przysparzać trudności. W bramach dwuskrzydłowych każde ze skrzydeł może mieć około 3 m szerokości. Bramy owe są zaopatrzone w skobel ograniczający, jaki ochrania skrzydła przed przypadkowym otworzeniem – bramy włocławek.

brama wjazdowa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Innym rozstrzygnięciem będą bramy przesuwne. Komponują się one najczęściej z jednego skrzydła, jakie przesuwa się wzdłuż płotu po jego wewnętrznej stronie. Po otwarciu nie zajmują więc miejsca na podjeździe. Takie bramy Toruń nastręczają montowania ponadplanowych słupków, jakie dostarcza producent. Instaluje się je z tyłu, za słupami ogrodzenia, po wcześniejszym przygotowaniu podstaw. Posiadacze płytkich działek, jakim zależy na jak najniższych wydatkach inwestycyjnych, muszą zdecydować się na kupno bramy szynowej. Jej skrzydło porusza się na wałkach, po szynie zlokalizowanej w powłoce powierzchni na fundamencie. Na słupku prowadzącym zamontowana jest niewielka prowadnica trzymająca bramę we właściwej lokalizacji i zapewniająca jej płynny ruch. Z kolei bramy samonośne są o wiele kosztowniejsze aniżeli ich szynowe odpowiedniki, natomiast ich rama powoduje, że są również mniej zawodne i mniej kłopotliwe w użyciu. Skrzydło bramy samonośnej porusza się tuż nad powierzchnią wjazdu.