EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Materiały idealne do produkcji garnków i patelni wykorzystywanych w domu

Kupując nowe garnki i patelnie, dobrze jest rozważyć, z którego materiału produkty nabyć. Wybór może być trudny, ponieważ by wynaleźć dobry garnek trzeba wziąć pod rozwagę wiele elementów

. Ważna jest nie tylko kuchenka, którą posiadamy, lecz także co zazwyczaj gotujemy i jak używamy kuchennych dodatków.

Dywanik do łazienki

Źródło: lazienkaplus.pl
ogród zimowy

Autor: Baumann Wintergarten GmbH
Źródło: Saint-Gobain Glass

Sporo z nas może jeszcze pamiętać, w jaki sposób wszystkie babcie oraz praprababcie przygotowywały jedzenie w trwałych, żeliwnych garnkach. Służyły one lata, a używane były na piecach na drewno, a w dodatku często służyły do gotowania w ogniskach. Żeliwne garnki powracają do łask (wytrzymałe żeliwne garnki). Ponownie nastała na nie moda, a ludzie ponownie rozpoczęli szanować ich wszechstronność. Te garnki nadają się do każdego rodzaju kuchni. Można w nich smażyć, podduszać, przegotowywać i piec. Można gotować w nich jedzenie nad ogniskiem, a one nadal będą idealnie wyglądać. Wystarczy jedynie postępować zgodnie ze wskazówkami producenta w kwestii ich mycia oraz użytkowania, a być może będą z nami do końca.

Dla wybranych, mimo wszystko, żeliwne garnki mogą prezentować się zbyt staromodnie w modernistycznie urządzonej kuchni. Lecz nawet w takim przypadku można kupić garnki i patelnie nowoczesne, lecz wciąż mocne i o długiej żywotności. Od jakiegoś czasu, możemy nabyć na przykład stalowe patelnie Demeyere. Ta firma, która jest jedną z najbardziej znanych w produkcji patelni, garnków i innych naczyń do najbardziej profesjonalnych restauracji, stworzyła ekskluzywną kolekcję patelni i garnków. Patelnie Demeyere wyróżniają się aż 7- warstwową budową, ochronną powłoką gwarantującą nieprzywieranie oraz niewrażliwość na uszkodzenia . Otrzymujemy, na taką patelnię, trzydzieści lat gwarancji, a w dodatku, możemy ich użyć na każdej kuchence.
Nigdy nie opłaca się kupować garnków i patelni niskiej jakości

. Te sprzęty i tak nie są niedrogie, a nie opłaca się co chwilę przeznaczać fundusze na następny bubel, podczas gdy za niewiele większą cenę można nabyć długoletnie naczynie do pracy w kuchni.