EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Masz w domu meble sosnowe? Dowiedz się, jakim sposobem musisz prowadzić ich pielęgnację

Różnorodny wybór mebli na rynku sprawia, że czasem nawet nie zwracamy uwagi na to, z jakiego drewna są zrobione. Istotniejszy dla nas jest ich wygląd oraz to czy nam się podobają, aniżeli jaki gatunek drzewa producent mebli sosnowych zastosował do ich zrobienia. A to nieodpowiednie podejście, gdyż drewno w zależności od gatunku i zastosowanego sposobu jego wykończeniu potrzebuje należytej pielęgnacji.

drewniana komoda

Autor: BobMacInnes
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie nad wyraz ogromną popularnością cieszą się meble sosnowe. Nie kosztują dużo, a ładnie prezentują się w każdym pokoju – i w pokoju gościnnym, i w pokoju naszej pociechy, jaka pomagała nam w zakupie swojego łóżka, biurka oraz komody. Jeśli chcielibyśmy cieszyć się atrakcyjnym wyglądem naszych mebli przez dłuższy czas, musimy je odpowiednio pielęgnować, tak jak już wspomniano we wstępie.

Zacznijmy od surowego drewna, z którego mogą być zrobione np. piękne, rustykalne komody. Będziesz musiał dwa razy na miesiąc pamiętać, by nanieść na nie przeznaczony do nich olej do drewna, który wniknie w widoczne słoje i sprawi, iż komoda będzie świeża i wciąż gustowna. Olejowanie usuwa niewielkie rysy oraz wzmacnia drzewo, zatem gdy obawiasz się, iż nie będziesz o nim pamiętać, zanotuj sobie w kalendarzu, kiedy powinieneś to uczynić. Przy meblach woskowanych natomiast sprawdzi mleczko z dodatkiem wosku, które nanosimy na bawełnianą ściereczkę.

Ostatni rodzaj mebli, a zatem meble lakierowane, z jakich mogą być zrobione np. stoliki RTV drewniane, można wyczyścić preparatem ze środkiem antystatycznym. Nie tylko wypielęgnuje meble, lecz także zapobiega osadzaniu się kurzu, co z pewnością docenimy w przeciągu tygodnia, gdy spostrzeżemy, że meble wciąż są czyste. Prędzej zakurzy się telewizor, niż nasz stolik z sosny – MebleMagnat (MebleMagnat).

meble do kuchni

Autor: John Greenfield
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widzisz mebli sosnowych nie starczy przetrzeć szmatką, by usunąć z nich kurz. Wymagają właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, bez jakich mogą ekspresowo stracić na swej urodzie. Dlatego pamiętaj o powyższych wskazówkach, a twoje meble będą w znakomitym stanie.

Podobne zabiegi będą potrzebne przy innych typach drewna, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości za każdym razem możesz zapytać sprzedawcy, jakie zabiegi będą konieczne, by zatrzymać dobry wygląd mebli – producent mebli sosnowych (producent mebli sosnowych).