EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Urządzamy małą umywalnię

Urządzanie niedużej łazienki to spore wyzwanie. W czasie aranżacji warto przestrzegać kilku naczelnych zasad, dzięki którym optycznie powiększysz niewielką łazienkę. Ograniczony metraż wnętrza stanowi zazwyczaj nie lada wyzwanie w trakcie aranżacji przestrzeni, tymczasem zastosowanie kilku prostych rozwiązań może znacząco wpłynąć zarówno na wizualną, jak również na funkcjonalną stronę pomieszczenia. Poniżej sprawdzone sposoby, dzięki którym wizualnie zwiększysz nieduże pomieszczenie łazienki.

Łazienka

Autor: Joost Rooijmans
Źródło: http://www.flickr.com

Idealne dopasowanie światła to jedna z metod optycznego powiększenia niedużej łazienki. Należycie dobrana temperatura jak też odcień światła spowodują, że pomieszczenie będzie wyglądać przestronnie oraz estetycznie. Prócz centralnego źródła światła dobrze jest zadbać o reflektory punktowe, zamontowane bezpośrednio ponad strefą umywalkową. W optycznym powiększaniu małej łazienki dużą rolę grają stosownie dobrane półprodukty.

Aranżując wnętrze dobrze jest używać jasne a także chłodne barwy takie jak: biel, szarości, błękitny lub róż. Tego rodzaju odcienie zastosowane podczas wykańczania ścian a także podłóg dadzą odczucie „oddalenia”, co umożliwi pozyskanie dodatkowej głębi. W trakcie aranżacji łazienki wskazane jest zwróć baczność na format płytek.

Przeczytaj ten interesujący artykuł a jeżeli interesuje Cię więcej informacji na prezentowany temat to odkryj więcej tu – znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

We wnętrzach o niedużym metrażu świetnie sprawdzają się te w większym rozmiarze. W wypadku wersji prostokątnych, poziome ułożenie płytek wizualnie zwiększy łazienkę. Ułożenie wertykalne sprawi z kolei, iż wnętrze zdawać się będzie bardziej wysokie. Oprócz koloru oraz ułożenia ważną materią będzie również połysk płytek. Sprawdź więcej: materiałów które odbijają światło jest powszechnym podejściem w niedużych łazienkach. O błyszczącą powierzchnię zadbaj też w trakcie doboru mebli. Dobrze sprawdzą się szafki z połyskującą warstwa lakieru, które będą odbijać światło. Całość wyposażenia idealnie uzupełni szerokie zwierciadło, które także wizualnie zwiększy powierzchnię łazienki.

wanna

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland

Przez wzgląd na niedostatek przestrzeni częstą praktyką jest montaż prysznica w miejsce wanny. Aby ustrzec się wzrokowego podziału pomieszczenia postaw na przeźroczysty wariant oszklony, najodpowiedniej bez brodzika. Pomocą mogą posłużyć ci branżowe periodyki w których odnajdziesz skończone projekty łazienek.