EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Na jakich rozwiązaniach opiera się nowoczesna automatyka, znaczenie jakości w takich rozwiązaniach.

Współczesna automatyka oparta jest na nowoczesnych technologicznych rozwiązaniach. Niezwykle ważną rolę mają w niej sterowniki przemysłowe, wręcz można stwierdzić, że to właśnie one stanowią obecnie o sile automatyki.

W czasie programowania da się uzyskać dowolne układy kontrolujące pracę najróżniejszych urządzeń, sprzętów czy nawet obiektów. Lecz same sterowniki nic nie dały by rady zrobić, gdyby nie duża ilość dodatkowych urządzeń peryferyjnych. Można wśród nich wymienić w pierwszej kolejności różnego rodzaju czujniki, zbierające parametry z miejsca zainstalowania i przekazujące ją do układu sterownika, ale również elementy wykonawcze oraz przekaźniki, które odpowiadają za współdziałanie ze sterowanymi urządzeniami. Jeśli chodzi o takie urządzenia wymagana jest bardzo wysoka jakość, zarówno jeśli chodzi o sam sterownik >>> sterowanie pomp, jak też o układy dodatkowe. Sterowniki przemysłowe wykorzystuje się często w systemach, jakich błędne funkcjonowanie zakończyć by się mogło dużymi finansowymi stratami, więc konieczne jest zapewnienie należytego poziomu funkcjonowania.

Fabryka

Autor: Grégory Tonon
Źródło: http://www.flickr.com

A że właściwe funkcjonowanie układu zależało będzie od pracy każdego z jego elementów, to o jakość należy dbać podczas wybierania nawet najdrobniejszego elementu. Jeżeli chodzi o części do automatyki to świetnie w tym względzie wypada firma Wago, która się specjalizuje właśnie w tego typu rozwiązaniach i mająca liczne sukcesy na tym polu Więcej informacji znajdziesz na Przez minione kilkadziesiąt lat działania firma Wago Kraków wymyśliła szereg rozwiązań, które są dziś powszechnie przyjętymi standardami w automatyce przemysłowej.

Charakteryzują się także wyjątkową jakością rozwiązań technicznych, z tego też powodu jej wyroby są bardzo chętnie wybierane właśnie przez inżynierów którzy się zajmują projektowaniem układów sterowania. Wago posiada również duże doświadczenie w systemach inteligentnego sterowania budynkami, w rozwiązaniach tych praktycznie w całości bazuje na swoich rozwiązaniach i technologiach, do jakich zaliczają się wentylacja, urządzenia grzewcze, klimatyzacja i oświetlenie.