EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czy warto wybrać dachówki ceramiczne? Jakiego rodzaju mają plusy? Na co zwracać uwagę?

Dachówki ceramiczne to dobry wybór, są bowiem odporne na mróz, solidne, wytrzymałe, zaś ich trwałość jesteśmy w stanie określić nawet na sto lat. Dodatkowo, taka dachówka idealnie tłumi dźwięki, gwarantują również świetną izolację cieplną.

regały w magazynie

Autor: Gareth Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Dachydachy zielone pokryte taką dachówką są naprawdę estetyczne, lecz i dość drogie w budowie, tak więc należy zdawać sobie sprawę, w jakich okolicznościach układanie dachówek jest faktycznie opłacalne.
Co ma wpływ na wybór pokrycia dachu, czy jesteśmy w stanie w ogóle wybrać tego typu dachówkę? Najwięcej jest zależne od konstrukcji więźby oraz możliwości jej obciążenia. Mimo to powinniśmy wziąć pod uwagę to, jaki jest kąt nachylenia dachu, jak również warunki klimatyczne, w których wybudujemy dom. Pamiętajmy jednocześnie o kosztach budowy oraz estetyce, gdyż dach jest bardzo ważny dla wyglądu budynku.
Koszty budowy tego rodzaju dachu są jak najbardziej zależne od kształtu więźby, więc im w większym stopniu skomplikowana, tym bardziej droga. Samo dachowe pokrycie też ma wpływ na ogólną cenę, przed zakupem więc przekonajmy się jakie mamy możliwości, bo jak dachówka ceramiczna cena może być różna – bardziej i mniej korzystna. Takie dachówki oferują niezwykły efekt, do kupna są w Kolorach ceglastym, brązowym, czerwonym, jak i czarnym-
Mogą być też matowe, z połyskiem, ale i półmatowe.

Jeśli mamy w planach to za właściwą dopłatą można zamówić dachówki w odmiennych kolorach, ale jednocześnie miejmy na uwadze, że kolor dachu trzeba dopasować nie tylko do swoich preferencji, ale i miejsca, w którym wybudujemy dom. Dachówki zakupimy w profesjonalnych sklepach, gdzie znajdziemy i inne pomocne elementy, takie jak kształtki.