EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Najważniejsze informacje o metodach stosowanych przy wyburzeniach obiektów, jak odpowiednio wybrać firmę wykonującą takie prace.

Z pewnością zdecydowana większość osób miała okazję oglądać kiedyś filmiki, na których ogromny budynek pod wpływem wybuchu w ciągu kilku sekund zapada się i staje stertą gruzu. Jednak niewiele osób patrząc na coś takiego ma pełną świadomość, że te kilka sekund poprzedzone bywa niekiedy wieloma miesiącami pracy grupy inżynierów, a także że są inne, mniej spektakularne metody na to, żeby osiągnąć dokładnie taki sam rezultat.

W praktyce wyburzenia są stosowane wszędzie tam, gdzie z jakiś powodów niezbędne jest pozbycie się starego budynku, na przykład może on zagrażać bezpieczeństwu lub na terenie, gdzie stoi ma być wybudowane coś innego. tak naprawdę używa się głównie dwie metody wyburzeń, to znaczy w pełni mechaniczną i przy wykorzystaniu materiałów wybuchowych, ich wybór jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim należy mieć na uwadze położenie obiektu i otoczenie wokół niego, gdyż najbardziej istotne przy tego typu pracach będzie to, aby żadne inne budowle w okolicy nie zostały uszkodzone, a tym bardziej żeby nikomu nic się nie stało.

rozbiórka domu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Następnym aspektem, jaki trzeba uwzględnić, są koszty przeprowadzenia tego typu operacji. A te z kolei będą w dużej mierze uzależnione od tego, w jaki sposób budynek był wybudowany, jakie ma gabaryty i jaki jest do niego dostęp (przeczytaj na stronie). Profesjonalne firmy wyburzeniowe przeprowadzają na samym początku zlecenia dokładną analizę i wybierają rozwiązanie, jakie będzie najbardziej opłacalne dla zamawiającego, a jednocześnie zagwarantuje jak największe bezpieczeństwo. Pamiętać należy o tym, że tego typu prace powodują liczne zagrożenia i tego typu ryzyko należy wkalkulować podczas planowania prac.

Przy mechanicznych technikach stosuje się masywne dźwigi, nożyce do kruszenia ścian czy wielkie metalowe kule, zaś metody wybuchowe będą się opierać na mocnych materiałach kruszących. Wszystkie takie prace wymagają odpowiednio doświadczonych ludzi, więc wybierając firmę do takiego zlecenia trzeba mieć na uwadze nie tylko na jej sprzęt oraz zaplecze techniczne, lecz także na to, ile przeprowadziła do tej pory takich projektów – mail.