EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób działają promienniki emitujące podczerwień? Pod jakim względem technologia ta różni się od tradycyjnej?

Form ogrzewania pomieszczeń jest całkiem sporo. Obecnie można wybierać spośród wielu typów takich sprzętów, które przetwarzają różne rodzaje energii w ciepło.
Jednym z takich urządzeń są panele na podczerwień.

Są to Urządzenia, jakie cieszą się coraz większą popularnością. Zmieniają one energię elektryczną na ciepło, które promieniuje oraz rozchodzi się po pokoju. Takie promienniki ciepła funkcjonują trochę inaczej aniżeli znane nam dobrze grzejniki wiszące na ścianie. W tym wypadku technologia jest trochę inna.

odlewy

Autor: OKFoundryCompany
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nagrzewają się do o wiele większych temperatur. Poza tym, jak mówi nazwa ważne jest tu promieniowanie. Odzwierciedlają światło słoneczne. Panele na podczerwień emitują promienie podczerwone ocieplając w bezpośredni sposób przedmioty oraz osoby znajdujące się w danym pomieszczeniu (doskonałe panele na podczerwień). W tym wypadku dochodzi też coś dodatkowego, bo ciepło, jakie wnika w przedmioty, jest następnie oddawane do otoczenia.

To głównie decyduje o tym, jaką temperaturę czujemy w rzeczywistości. Może być ona nawet wyższa od temperatury będącej faktycznie w pomieszczeniu. W tym wypadku widzimy także na czym polega kwestia oszczędności takiego systemu. Takie promienniki ciepła bowiem umożliwiają uzyskanie cieplnego komfortu w niższej temperaturze (zobacz sam). W przypadku grzejników tradycyjnych musielibyśmy uzyskać temperaturę większą.

Musisz mieć świadomość, że nasza witryna pomoże Ci w uzyskaniu zajmujących wiadomości na każdy temat. Ta strona z pewnością Ci się będzie podobała.

Z tego względu ogrzewamy pomieszczenie niższym nakładem mocy.

Taki rodzaj urządzeń to interesująca alternatywa dla ogrzewania tradycyjnego, warto rozważyć zastosowanie takich urządzeń. Tym bardziej w pomieszczeniach niewielkich, gdzie nie trzeba tak dużej mocy, są one opłacalną inwestycją.