EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

System inteligentny budynek jako wiele przeznaczeń

Sektor IT to najprędzej rozwijająca się sfera. Jedną z nowinek technicznych jest genialny program kierowania budynkiem i ma w zasadzie nieograniczone potencjały.

Steruje każdymi zadaniami w domu, oświetleniem, nagrzewaniem, umożliwia sterowanie roletami zewnętrznymi, klimatyzacją, poziomem wilgotności i systemem alarmowym- komfortowe sterowanie roletami zewnętrznymi. Dzięki efektywnemu interfejsowi zezwala w nieskomplikowany i szybki sposób doglądać wszelkie parametry przez telefon, tablet i laptop.
Wszystkie podsystemy współpracują ze sobą stanowiąc przyjazne dla człowieka otoczenie, a oprócz tego mają zdolność samoczynnego odpowiadania na jakiegokolwiek rodzaju zagrożenia, czy też zmiany warunków pracy, przy śladowej ingerencji człowieka i względnie niskich kosztach.
budynek

Autor: Anna & Michal
Źródło: http://www.flickr.com
Program inteligentny budynek skrywa sporo zadań. Niewidzialne dla oka czujniki dbają o zabezpieczenie, odpowiadają za wykrywanie otwartych okien, czujki – wypróbuj czujki dymu – dymu, zalania, a także czujki ruchu. Moduły te, w większości sytuacji są narzędziami na baterie, dzięki czemu jest możliwość je umieścić w dowolnym punkcie. Dzięki użyciu technologi radiowej jest możliwość bezinwazyjnie powiększać układ o dodatkowe funkcjonalności, rozstawiając koszty w czasie, bądź w dowolnym okresie bez problemu je zdemontować.

Oddziałując na układ i rolę budynków, projektanci kreują nową rzeczywistość, przekazują jej nową formę, wychodząc w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom obecnych i potencjalnych eksploatatorów.

Myślisz, że opisane informacje są godne uwagi? Doskonale, zatem na pewno szczegóły tu talar geodezja opublikowane także Cię zainteresują.

Koncepcja inteligentnego obiektu jest kopią dążeń i możliwości którymi obecnie dysponuje światowa nauka i technika.