EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z jakich faz składa się budowa nowego domku

Budowa budynku to proces wieloetapowy, który będzie od nas wymagał skrupulatnego zaplanowania każdego kroku po kolei. Jeśli nie poświęcimy starczającej ilości czasu a także uwagi na planowanie to skutkiem może być znaczny wzrost kosztów budowy i obniżenie jakości zrealizowania budowli.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Źródło: http://empak.com.pl/wynajem-sprzetu

Stąd warto zapoznać się z poszczególnymi etapami które trzeba uskutecznić, ażeby pobudować dom.
Pierwszym etapem jest na pewno otrzymanie zezwolenia na budowę, bo bez niego, zgodnie z prawem nie można zacząć budowy. Czeka nas wiele papierkowej roboty a także biegania po referatach z różnego typu dokumentacją. Kto załatwiał różne sprawy w urzędach ten wie, iż w naszej ojczyźnie nie jest to taka prosta kwestia. Zanim jednakże zaczniemy składać dokumentację trzeba podjąć decyzję w jednej z ważniejszych materii – planu przyszłego domku. Niezależnie czy będziemy zamawiać plan od początku czy adaptować skończone rozwiązania na pewno trzeba tą sprawę szczegółowo obmyślić. Potem trzeba uzyskać warunki przyłączenia mediów i wykonać przyłącza pod przyszły dom (nie potrzeba pozwolenia na budowę): prąd, gaz, woda, telekomunikacja. Następnie trzeba zebrać wszystkie niezbędne wnioski i udać się z nimi do urzędu po czym postarać się o otrzymanie zezwolenie na budowę.

Decyzja uprawomocnia się po 14 dniach. Nim zaczniemy prace budowlane musimy jeszcze zakupić dziennik budowy, ostęplować go jak też zatrudnić realizatorów i nadzór budowlany, w tym oczywiście kierownika budowy (naszymi ładowarkami teleskopowymi) (asortyment).
Po uporaniu się ze wszelkimi kwestiami urzędowymi oraz zaangażowaniu specjalistów rozpoczniemy w końcu budować budynek. Pierwszą rzeczą którą musimy zrobić jest odpowiednie przygotowanie placu budowy w tym ogrodzenie (zobacz anotis) a także ochrona stref niebezpiecznych. Po tychże robotach geodeta musi, na podstawie zaleceń kierownika budowy wytyczyć budynek w terenie zgodnie z projektem zagospodarowania parceli. Kolejne roboty budowlane to przede wszystkim roboty ziemne szykujące grunt pod budowę podwalin i ewentualnego podpiwniczenia.

Hurtownia artykułów BHP

Źródło: http://empak.com.pl/

Po zrobieniu fundamentów jak też rozprowadzeniu kanalizacji przychodzi czas na pierwsze mury naszego budynku. Wymurowanie ścianek a także komina oraz realizacja sklepień i schodów żelbetowych to jeden z ważniejszych faz budowy, albowiem ma wpływ na całą strukturę domu. Ogół robót możemy wykonywać w różnych technologiach i z różnych materiałów. Na tym etapie możliwe jest wprowadzenie przemian w projekcie, niemniej jednak wymagają one zgody konstruktora. Na tym etapie pomocną może być wypożyczalnia sprzętu budowlanego Szczecin czy hurtownia BHP Szczecin.