EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak tworzona jest wełna? Jakie mamy jej typy? Co musimy wiedzieć na ten temat?

Wełna jest włóknem naturalnym, który uzyskać jesteśmy w stanie z okrywy włosiowej lam, owiec jak i pozostałych zwierząt. Włókno takiego typu ma cechy dość charakterystyczne, takiego rodzaju jak łuskowatość, posiada też lanolinę, dzięki nim najlepsze jest do tworzenia wysokiej jakości wyrobów włókienniczych.

Szczególnie tego rodzaju jak poduszki wełniane, (odsyłam tutaj) które są rzeczywiście popularne i miłe dla komfortu oraz ciała.
Fabryka przemysłowa

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Owcza wełnawełna – opinie na nasz temat, jaka jest uzyskiwana przez strzyżenie owiec, definiuje się ją też jako strzyża, to najbardziej właściwy surowiec włókienniczy, jaki wykorzystywany jest do wyrobu najlepszej jakości tkanin, dzianin i włóknin. Na Bliskim Wschodzie takie wyroby tworzono już w starożytności.
NajwSPAnialszej jakości wełnę, naprawdę puszystą oraz miękką, o cienkich włosach uzyskujemy z owiec rasy merynos. Ma ona ponadto najlepszą zdolność do spilśniania, zaś jednym z najwspanialszych gatunków wełny jest kaszmir, bo miękkość zapewniają faktycznie cienkie włókna z kóz kaszmirskich. Bardziej grubą wełnę zyskać można z ras owiec długowełnistych i nizinnych.
poduszki wełniane

Autor: Anna Panáková
Źródło: http://www.flickr.com
Z najdłuższych włókien żywej wełny zyskać możemy najlepszej jakości przędze czesankowe, z kolejnych zaś jak domieszki do bardziej krótkich włókien wełny żywej, uzyskuje się trochę słabszej jakości przędze zgrzebne. Z czesankowych przędz jesteśmy w stanie wytworzyć wysokiej jakości materiały, ze zgrzebnych, bez różnych domieszek tworzy się sukna.

Właściwie, każdy ma w domu określony wyrób tego rodzaju, takie jak koce wełniane. Są na pewno popularne, bo mają mnóstwo zalet. Są ciepłe i przyjemne w dotyku, wypoczynek tak więc pod tym kocem jest na pewno przyjemnym doświadczeniem.