EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Białystok – miasto wielu przeróżnych możliwości, które prężnie się rozwija

Ciąża to z całą pewnością nadzwyczaj magiczny okres w życiu niemal każdejnieomal każdej kobiety. Dziewięć miesięcy oczekiwania nierzadko przepełnia optymizm, lecz również szereg rozlicznych obaw.
Przyszli rodzice robią, co w ich mocy, aby przygotować się na powiększenie rodziny.

lokale

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjście na świat upragnionego potomka przeżywane w kameralnej atmosferze domowego zacisza, bez pośpiechu, nadmiernej medykalizacji owego fizjologicznego procesu to pragnienie niejednej mamy. Poród w domu Białystok jest tego wspaniałym przykładem zyskuje coraz więcej zwolenników, choć ich liczba wciąż nie jest tak duża jak na zachodzie Europy – zobacz oferta porodów w domu. Pozostajemy daleko w tyle za Holandią, Niemcami, Anglią bądź Austrią. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka. Nad Wisłą, w dalszym ciągu pokutuje przekonanie, że szpital to najbezpiecznejsze miejsce do narodzin małego człowieka. Widać zatem wyraźnie jak dużo mamy jeszcze do nadrobienia. Nie tylko zresztą w przywołanej kwestii.Sporo do życzenia pozostawia również opieka nad osobami starszymi Białystok zdaje sobie z tego sprawę. Władze miasta „dwoją się i troją”, aby poprawić sytuację seniorów. Powstaje coraz więcej (hiperłącze) domów pomocy, gdzie ludzie starsi mogą uzyskać potrzebne wsparcie.

Co więcej, w internecie, a także prasie spotkamy masę anonsów w stylu: „zaopiekuję się seniorem”. Czy tyle wystarczy? Na pewno nie, ale Białystok znajduje się na dobrej drodze. Czytaj więcej na