EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Problemy które się pojawiają w branży firm zajmujących się sprzątaniem spowodowane niezbyt uczciwymi praktykami.

Wybranie firmy zajmującej się porządkami w biurze to jedna z bardziej istotnych organizacyjnych decyzji jakie trzeba podjąć. Będzie to przede wszystkim wynikać z tego, że zwyczajnie będzie się chciało mieć czysto, ale nie można też zapominać o kwestiach bezpieczeństwa.

Osoby które zajmują się sprzątaniem przeważnie będą to robić po południu czy wieczorem, i w związku z tym dostają one dostęp do każdego pomieszczenia, gdzie niekiedy przechowuje się ważne dla firmy informacje. Z tego też powodu zatrudniając kogoś do utrzymania porządku należy także na to zwrócić uwagę.

Sprzątanie

Źródło: sxc.hu

Obecnie w tym obszarze usług najpopularniejsze jest wynajmowanie specjalistycznej firmy, jaka będzie się sprawdź przykłady zajmować takimi usługami. Jest to rozwiązanie dużo bardziej wygodne od utrzymywania na etacie specjalnej osoby, odpadnie bowiem konieczność prowadzenia obsługi kadrowo-płacowej i wszystkich spraw które się z tym wiążą. (Amlux) Znacznie wygodniej dla właściciela obiektu będzie opłacenie jednej faktury, niż liczenie chorobowego, urlopów i przechowywanie przez kilkadziesiąt lat dokumentacji.

Jednak wybór dobrej firmy, jaka miałaby wykonywać usługi związane ze sprzątaniem nie należy do łatwych. W związku z tym że zapotrzebowanie na tego typu usługi cały czas się powiększa, to trudno się dziwić, że na rynku pojawia się (www.fotoporcelana.net) bardzo dużo firm chcących na tym zarobić. (firma sprzątająca Amlux) Jednak część z nich nie nastawia się na długofalowy rozwój, pozyskiwanie nowych klientów i poprawianie jakości świadczonych usług. Liczą się dla nich w pierwszej kolejności bieżące zyski, najlepiej zdobyte szybko i jak najtaniej.

Będzie się to przyczyniać do wyniszczającej walki cenowej, której konsekwencją jest coraz większe niezadowolenie klientów i psucie rynku. Spora ilość zleceniodawców w pierwszej kolejności patrzy na cenę, nie myśląc nawet, skąd będzie się ona brała.

A przeważnie bierze się z tego, że firmy ograniczają koszty gdzie tylko to możliwe, najczęściej na sprzęcie, środkach czystości i załodze. Duże firmy, takie jak Amlux nie stosują takich praktyk, ale przez to ceny ich usług są na nieco wyższym poziomie.