EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak zdobyć dodatkowe zlecenia dla tłumacza i dodatkowo zarobić?

Jeśli wykonujesz zawód tłumacza, bez wątpliwości doskonale wiesz, że bynajmniej nie jest to przysłowiowa bułka z masłem.
Możliwości pracy dla tłumacza

Jeżeli chcesz być tłumaczem, masz właściwie dwie opcje do wyboru – pierwsza to znalezienie roboty na pełen etat w jakiejś firmie tłumaczeniowej. Wtedy nie będziesz musieć martwić się o zdobycie zleceń i będziesz miał stałą pensję, jednakże z drugiej strony oczywiście mniej swobody. Jeżeli Ci na tym zależy, wówczas powinieneś założyć swoją działalność – wówczas będziesz miał wiele swobody, jednak z drugiej strony stale będziesz musieć zabiegać o kolejne zlecenia i nie będziesz miał tak wielkiej swobody finansowej. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, wówczas powinieneś znaleźć sobie jakąś niszę – przykładowo tłumaczenia nietypowych tekstów specjalistycznych.

Autor: bochalla
Tłumaczenia tekstów specjalistycznych
Jeśli zdecydujesz się na tę ścieżkę kariery, wówczas bez wątpienia musisz wybrać dziedzinę, o której masz pewne pojęcie z innego źródła. Obecnie bez wątpienia najbardziej dochodowe są szczególnie tłumaczenia tekstów medycznych – jeśli masz więc jakąś wiedzę medyczną udokumentowaną w jakiś sposób, bez wątpliwości powinieneś rozważyć tłumaczenia (http://zelwak.pl/) tekstów medycznych – to dzisiaj prawdziwa żyła złota.
konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Tłumaczenia przysięgłe

Jeśli nie znasz się jednak odpowiednio dobrze na dowolnej dziedzinie wiedzy, wtedy możesz zająć się tłumaczeniami przysięgłymi. Wprawdzie najpierw będziesz musiał zdać dość wymagający test, jednakże później istnieje praktycznie pewność, że będziesz dostawać naprawdę sporo zleceń. Jeżeli zdecydujesz się na tę pracę tłumacza przysięgłego, bez wątpienia nie będziesz tego żałował, bo i w tej dziedzinie właściwie nigdy nie zabraknie zleceń sądów i osób prywatnych. Źródło: tłumaczenia tekstów medycznych – sprawdź