EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Podstawowe informacji o lampach medycznych stosowanych w różnych gabinetach lekarskich.

Przy dużej ilości badań i zabiegów odpowiednie oświetlenie będzie odgrywać bardzo istotną rolę. Po pierwsze pozwala na to, aby dokładnie wszystko widzieć, bez żadnych kontrastów i cieni. Z tego też powodu normalne słoneczne często nie wystarcza, a potrzebne będą medyczne lampy z odpowiednimi żarówkami. W wielu przypadkach tego typu lampy mają dodatkowo jeszcze inne funkcje, na przykład emitują promieniowanie UV. Ten właśnie typ jest wykorzystywany dość powszechnie w wielu gabinetach czy pomieszczeniach zabiegowych. (lampy medyczne) Dzięki swoim właściwościom niszczą one niebezpieczne dla ludzi bakterie, wirusy i grzyby, dając pacjentom należyte bezpieczeństwo. Lampy UV można podzielić generalnie na dwie grupy, czyli przepływowe i działające bezpośrednio. Lampy bezpośredniego działania można włączać tylko wtedy, gdy w danym pomieszczeniu nie przebywają żadne osoby, z tego też powodu stosuje się je na przykład w porze nocnej. Z kolei lampy przepływowe mogą działać cały czas, ponieważ świecą tylko w komorze dezynfekującej, do jakiej doprowadzane jest czyszczone powietrze.

lampy medyczne

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Poza lampami UV bardzo ważną rolę spełnia również zwykłe oświetlenie, które ma pomagać w zabiegach oraz diagnostyce. Tego typu lampy medyczne muszą mieć odpowiednią konstrukcję, która zagwarantuje odpowiedni rodzaj oświetlenia.

Na tej stronie jest wiele rzeczowych wiadomości, ale prędko zobacz też inne szczegółowe informacje plyta pvc. One również są bez dwóch zdań warte uwagi.

Na przykład lampy stosowane w zabiegach dawać powinny światło o dużym stopniu rozproszenia, żeby nie pojawiały się żadne nawet bardzo małe cienie. Z kolei lampy punktowe mają za zadanie w precyzyjny sposób rozświetlać jakąś niedużą część powierzchni, wykorzystywane są bardzo często w gabinetach stomatologicznych, laryngologicznych czy ginekologicznych.

Zwróć uwagę na szczegóły tutaj (http://www.esoil.pl/k,160,woski), przeczytasz tam jeszcze bardziej szczegółowe dane, które na pewno również będą dla Ciebie interesujące.

Poza odpowiednio dobranym rodzajem światła od lamp będzie się także wymagało odpowiedniej budowy, odpornej na różne zabrudzenia i konieczność częstego mycia.

Niejednokrotnie takie lamy mogą zostać zabrudzone różnymi wydzielinami, z tego też powodu konieczne będzie ich systematyczne czyszczenie. Ważna jest także ich należyta jakość, po prostu powinny cały czas pracować, jak są potrzebne, a nie być w serwisie.