EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z jakich powodów fototapety są aktualnie tak popularne, w jaki sposób się je robi.

Tapety od wielu lat były chętnie wykorzystywanym materiałem do wykończeń ścian w domach i mieszkaniach. Przy ich pomocy pomieszczenie nabierało oryginalnego, interesującego charakteru, nawet jak wybierane były tylko wśród kilkudziesięciu dostępnych opcji.

relaks

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Rozpowszechnienie nowoczesnych maszyn do druku sprawiło, że coraz większą popularność zaczęły zyskiwać fototapety. W porównaniu z tradycyjnymi różniły się tym, że nadrukować na nich można w zasadzie wszystko co się chce, nawet własne zdjęcie. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się między innymi fototapety miasta, pokazujące atrakcje i zabytki z wielu popularnych miast na świecie. Dość często są również wybierane fototapety prezentujące przyrodę w wielu odsłonach, między innymi zwierzęta, rośliny albo wspaniałe pejzaże – .
Fototapety kładzione są praktycznie identyczne, jak zwykłe tapety, i produkowane są na podobnych podkładach. Najtańsze są podkłady wykonane z papieru, ich ogromnym plusem jest cena, ale będą one wymagać dobrze przygotowanych ścian i nie nadają się do wilgotnych pomieszczeń. Duża ilość klientów sięga bardzo chętnie po nieco droższe fototapety mur lateksowe, mają one na sobie cienką piankę, która sprawia, że całość dużo lepiej wygląda. Najlepszą, ale jednocześnie najdroższą odmianą podkładów jest winyl, materiał ten jest całkowicie odporny na działanie wody, więc można go bez obaw używać w łazienkach i kuchniach – wejdź.

Tapety z winylu są bardzo trwałe i solidne, jeżeli zostaną dobrze przyklejone, to bez problemów poradzą sobie nawet przy zlewozmywaku albo pod prysznicem.