EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Zadania podczas budowy, które wymagają wyspecjalizowanego sprzętu na placu wykonywanych robót

Z podnośników korzystali już antyczni Grecy, kiedy połączyli razem parę bloczków i dołożyli do nich wysięgnik. Od tego czasu prawa fizyki nie pozmieniały się, ale nawet mający korzystne nastawienie do fizyki Grecy, zaskoczyliby się ogromnym rozmiarem nowoczesnych podnośników budowlanych.

Z czym się wiąże praca na żurawiu wieżowym

Powinien on w takim razie przed rozpoczęciem budowy monitorować, czy wszystkie sprzęty będą w komplecie. Zazwyczaj każda firma budowlana posiada wszystkie tego typu maszyny i nie będzie z tym jakiegokolwiek problemu. A jeżeli w rzeczy samej będzie chciało się uchodzić za firmę wyjątkowo wyspecjalizowaną to trzeba zaopatrywać się w wysokiej jakości osprzęt. Jeżeli będzie to związane z jak najlepiej przeprowadzaną oraz mającą miejsce w terminie pracą kadry to na brak inwestycji nie będzie można narzekać. A tutaj także znowu trzeba powrócić do początków, bo trzeba orientować się, że poziom bezpieczeństwa pracy plus późniejsze bezpieczeństwo osób, jakie w danym miejscu będą pracować zależy stricte od tego, aby używane na placu budowy żurawie budowlane a także innego rodzaju urządzenia pozostawały sprawne. To w głównej mierze będzie wpływać też na lepszą pracę na placu budowy.

Żuraw wieżowy to maszyna będąca obecnie największą maszyną roboczą. Wymieniamy różne rodzaje tych maszyn – są one np. stacjonarne, czyli budowane w konkretnym punkcie. Takim miejscem postawienia żurawia może być np. najwyższa kondygacja stawianego obiektu. Żurawie wieżowe są wykorzystywane przy stawianiu wieżowców, ale to nie jedyne zadanie do jakiej są używane. Mają zastosowanie w dziedzinach takich jak: leśnictwo, przemysł (witryna w tym temacie) kolejowy, etc. Żurawie wieżowe na stałe zaistaniły w panoramie Gdańska, gdzie wykorzystywane są przy konstrukcji statków. W kraju sprzęty te mają wysokość mniej więcej od 30 do 50 m. Dlatego decyzując się na pracę na żurawiu trzeba mieć przekonanie o nieobecności lęku wysokości. Praca ta wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, dźwig jest przystosowany do unoszenia ciężaru nawet do 80 000kg! Więcej: żurawie do wynajęcia

Jeżeli niepokoi Cię monotonia wykonywanych na dźwigu działań – nic bardziej mylnego. Zobacz oczami wyobraźni jak jednego dnia pracujesz przy budowaniu wieżowca, a kolejnego jest to np. most. Zadanie to na pewno obliguje do wielkiego skupienia.

dźwig na placu budowy

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Pod żadnym pozorem nie należy łamać zasad BHP, ponieważ może zakończyć się to wypadkiem. Płaca na tym stanowisku wbrew pozorm nie są zbyt wysokie, jednakże wciąż nie przedstawiają się najgorzej. Szczególnie w sytuacji gdybyś pragnął wyjechać za granicę.

W jaki sposób zdobyć uprawnienia do sterowania żurawi wieżowych

Drogą do zdobycia koniecznych pozwoleń jest odbycie specjalnego szkolenia. Aby móc zrealizować kurs trzeba mieć skończony 18 rok życia. Dodatkowo wymagane jest przynajmniej wykształcenie podstawowe. Kolejnym wymaganiem jest brak przeszkód zdrowotnych, poświadczony przez odpowiedniego lekarza. Szkolenie nie jest najtańsze, ale prędko zwraca się po dostaniu pracy. Kurs obejmuje w sobie kilkadziesiąt godzin lekcji praktycznych i teoretycznych. Na koniec szkolenia czeka Cię sprawdzian państwowy, który dogląda komisja UDT. Tak przyszykowany możesz zacząć niezwykle interesującą pracę jako operator. Już dzisiaj znajdź ośrodek szkoleniowy i zapisz się na kurs!