EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jeżeli planujemy wybudowanie domu powinniśmy wcześniej pomyśleć nie jedynie o projekcie, ale o praktycznej stronie budowy – o utrzymaniu wody z dala od naszej działki

Ktokolwiek kto przewiduje wybudowanie domu z pewnością pomyśli, że najważniejszą sprawą jest wybranie projektu, który pokochamy.

projekt nowoczesnego domu
Jest to oczywiście prawda, ale nie jest to jedyna nasza misja. Powinniśmy także zasięgnąć opinii specjalistów w przedmiocie odwodnienia naszej działki.
Zanim rozpoczniemy budowę warto spytać o porady budowlane profesjonalną firmę, która udzieli nam wszystkich możliwych informacji. Jeżeli do wybudowania domu zatrudniliśmy specjalistyczną ekipę, także jej kierownik na pewno będzie mógł z nami przedyskutować wszystkie kwestie. Porady budowlane są bardzo ważne i powinniśmy ich zasięgnąć nawet wtedy, gdy myślimy, że sporo w tej sprawie wiemy, dlatego warto wejść na stronę i dowiedzieć się więcej. Sam drenaż działki powinniśmy wykonać jeszcze przed wylaniem fundamentów pod dom. Rozciąganie rur będzie wtedy łatwiejsza i zapewne nie tak droga. Rury odwadniające powinni założyć na swoich posesjach Ci, którzy pragną, żeby ich dom – sprawdź te propozycje – był podpiwniczony. Jednak jeżeli nasz budynek będzie położony na podmokłym terytorium, to niezależnie od wybudowanej piwnicy musimy włożyć pieniądze w rury odwadniające z Budorury – zapoznaj się z cenom rury konstrukcyjne aner.com.pl/prod/rury-konstrukcyjne -u.

Uproszczą nam one życie w przyszłości i uchronią przed potencjalnym pokazaniem się grzyba lub pleśni na murach, gdyż izolacja przeciwwilgociowa nie zawsze się sprawdza. Rury drenarskie, nazywane inaczej peszlami, zawsze powinny być zamontowane razem ze studzienkami kontrolnymi. Wtedy rezultat odwadniania działki będzie lepszy.