EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak ważna jest poprawne ustawienia naszego stanowiska w pracy oraz jak wpływa na nasz organizm

Statystyki pokazują, że coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, czy to w robocie za biurkiem, w aucie albo też w fotelu oglądając ulubiony serial. Natomiast długie przebywanie w takiej pozycji ma bardzo negatywny wpływ na układ szkieletowy i ogólną kondycję naszego ciała.

pracownik biurowy podczas pracy przy komputerze

Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też powinniśmy przyłożyć bardzo dużą wagę do kwestii odpowiedniego ustawienia naszego miejsca pracy. Przeważnie spędzamy około ośmiu godzin, w pozycji siedzącej przy biurku oraz częstokroć nieświadomie garbimy się albo też przyjmujemy pozycję ciała, która w bardzo dużym stopniu obciąża nasz kręgosłup. W dłuższej perspektywie narażamy się na ogromne problemy, które będą w konsekwencji naprawdę poważne. Dobrze jest zatem zatroszczyć się o środowisko pracy, jakie będzie pomagać nam w kreowaniu i utrzymywaniu dobrych nawyków, jeżeli mowa o temacie jakim jest dbanie o właściwą sylwetkę.

Bardzo dobrym pomysłem są stelaże z regulacją wysokości, które możemy dostosować odpowiednio do naszego wzrostu- http://www.biuroejk.pl/stelaze-do-biurek. Prawidłowo dobrane krzesło lecz także i biurko to fundamentalna zasada ergonomii miejsca pracy. Coraz bardziej popularne stają się także specjalne biurka, które można podnieść nawet do wysokości, która pozwoli nam pracować na stojąco. Taka przyjemna odmiana w sposobie wykonywania obowiązków przy komputerze bardzo pozytywnie wpłynie na nasz organizm i pomoże odciążyć stawy.

Jeśli mowa właśnie o temacie jakim są stelaże do biurek producent zapewnia zazwyczaj spełnianie wysokich standardów jeżeli chodzi o sprawy ergonomii i dbania o kondycję osób, które będą z takich biurek korzystać w wykonywaniu codziennych obowiązków- www.biuroejk.pl/kontakt. Kupujmy zatem z odpowiednim namysłem, ponieważ ma to spory wpływ na nasze zdrowie jak i efektywność w pracy.