EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co jest istotne, jeśli mówimy o wytrzymałości różnorodnych zbiorników magazynowych? Na co zwłaszcza zwracać uwagę?

Niektóre urządzenia, które stosujemy do pracy muszą mieć różnorodne atesty. Jest to związane z tym, że muszą zachować dane właściwości, powinny odznaczać się przeróżnymi parametrami, a przede wszystkim muszą być właściwie zabezpieczone. Nie trzeba chyba nawet wspominać tego, iż tak samo istotne jest to, że dzięki takim właściwościom jesteśmy w stanie zaoferować produkt najbardziej poważnej jakości, taki, co do którego nie można mieć obiekcji. Warto w tym sensie w sposób konieczny wspomnieć o zbiornikach kwasoodpornych i zbiornikach magazynowych.

zbiorniki na gaz

Autor: 世書 名付
Źródło: http://www.flickr.com

Są one nieodzowne w wielu procesach, bez ich braku awaryjności i niezawodności nie można by osiągnąć wielu ciekawych wyników. Jakiego typu zbiorniki jesteśmy w stanie wymienić? Jest to zależne od tego do czego mają służyć, ale korzystnie na przykład powiedzieć o zbiorniku magazynowo-procesowym, czyli mieszalniku. Służy do egalizacji zawiesin lub roztworów które ulegają rozwarstwieniu i sedymentacji. Do jakich celów służą? Na pewno jesteśmy w stanie je użyć do wymieszania nawozów sztucznych czy chemii gospodarczej. Z powodzeniem są również wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym.

Innym rodzajem są prostokątne zbiorniki magazynowo-procesowe (zbiorniki na substancje żrące!). Są wykonane z polietylenu PE, polichlorku winylu, mogą być także wykonane z innych tworzyw termoplastycznych. Takie tworzywa są bardzo mało sztywne, przykładowo, gdy przyrównamy to do stali. To dlatego, celowe jest stosowanie usztywnień ścian zbiorników za pomocą specjalistycznych wzmocnień i usztywniających konstrukcji. Tego typu konstrukcje mogą być wykonane z profili stalowych. W zależności od wielkości zbiornika trzeba wybrać właściwy typ wzmocnień.

Magazynowy zbiornik z podwójną ścianką Typ-Z-DP-PS jest to model bezciśnieniowy, stojący, wykonany z polietylenu PE lub polipropylenu PP. Taki zbiornik jest wstawiony do zbiornika wychwytującego. Stanowi on zabezpieczenie w sytuacji rozszczelnienia zbiornika. Jest bardzo istotny, bo takie rozszczelnienie może stać się bardzo dramatyczne w skutkach.

Tanki

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Zbiornik jest tworzony z zachowaniem wszelkich gwarancji bezpieczeństwa, a czas jego żywotności wynosi od dziesięciu do pięćdziesięciu lat. Przeznaczony jest przede wszystkim do magazynowania mediów trujących i żrących, jak przykładowo kwasy (zbiornik kwasoodporny wady i zalety). Jak widzimy, tego typu zbiorniki nie dość, że powinny odznaczać się bardzo dobrymi właściwościami, to powinny spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Tylko wtedy można być pewnym, iż wszystko będzie w jak najlepszym porządku.