EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Teraz każda firma powinna troszczyć się o środowisko, warto więc postarać się o uzyskanie certyfikacji ISO 14001

Dbanie o ziemię to aktualnie coś więcej niż jedynie moda, to obowiązek nakładany na Przedsiębiorstwa. Większość klientów bierze pod uwagę korporacyjną odpowiedzialność np. podczas robienia zakupów.

CV

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy, które troszczą się o środowisko naturalne są znacznie chętniej wspierane przez konsumentów.
Jeżeli zależy nam na tym, żeby nasza organizacja przesyłała własnym klientom sygnał, że dba o środowisko naturalne i spełnia wszelkie niezbędne normy, to do tego akurat służy certyfikacja iso 14001. Jest to respektowany w większości krajów standard, zgodnie z którym funkcjonują różne przedsiębiorstwa. Korzysta się z niego w wielu gałęziach gospodarki oraz w rozmaitych branżach. Istotne jest również to, że troska o środowisko pozwala samym przedsiębiorstwom wiele zaoszczędzić. Limituje się zużycie surowców, bieżącej wody oraz prądu.
W wypadku gdy chcemy zaimplementować w swojej organizacji taki standard, to dobrze będzie zwrócić się do fachowców, którzy zajmują się tym od wielu lat – skuteczna certyfikacja fsc. Zrobią oni odpowiedni plan oraz zaimplementują w naszej organizacji wszystkie potrzebne rozwiązania.

Jeżeli bardzo emocjonuje Cię nakreślana tutaj kwestia, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://prehrent.pl/oferta/wynajem-samochodow-dostawczych/) opisującym podobne tematy.

Certyfikacja ISO 14001 uznawana jest na całym świecie.

Klienci teraz są niesłychanie samoświadomi, więc przed zrobieniem zakupów czy wybraniem biznesowego partnera z pewnością sprawdzają czy dana firma ma właściwe dokumenty poświadczające jej troskę o środowisko naturalne.
Wdrożenie tego standardu wymaga naturalnie poniesienia sporych kosztów, jednak dobry wizerunek firmy z pewnością spowoduje, iż sporo na tym zyskamy.