EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Proste metody na poprawę izolacji termicznej poddasza w naszym domu

Ocieplenie stropu bądź też poddasza to jeden z tych elementów, dzięki któremu będziemy mogli oszczędzić trochę środków finansowych jeśli chodzi o rachunki za ogrzewanie. Właściwa izolacja cieplna powoduje, iż pozbywamy się tak zwanych.

mostków cieplnych, przez które ucieka całe ciepło jakie służy do ogrzewania naszego domu.

zbiornik ciśnieniowy

Autor: Newtown grafitti
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie w ofertach firm zajmujących się tym tematem dostępnych jest kilka sposobów na efektywne ocieplenie stropu. Należy je przeanalizować zanim zdecydujemy się na wybranie konkretnego.

Czy omawiany post jest dla Ciebie cenny? Jeżeli tak, to z pewnością zaintryguje Cię także to wiarygodne źródło – mówi o podobnej kwestii.

Jeśli nie będziemy użytkować poddasza, nie ma potrzeby jego dokładnego ocieplania. Najbardziej istotne będzie jednak skuteczne ocieplenie stropu znajdującego się bezpośrednio nad pomieszczeniami mieszkalnymi. I tak do dyspozycji mamy materiały tj. choćby wełna mineralna czy też styropian. Wszystkie te materiały są w stanie różnić się jeśli chodzi o różne właściwości. Przykładową jest łatwopalność a w tym wypadku zdecydowanie lepiej wypada wełna. Kolejnym, równie ważnym są cechy izolacji termicznej.

Przed tym gdy zaplanujemy ocieplanie powinniśmy dokładnie wiedzieć jak i czy w ogóle będzie wykorzystywane później poddasze. Jeśli będziemy je użytkować, na warstwie ocieplającej strop musimy postawić swego rodzaju platformę, która umożliwi instalację ewentualnej podłogi, ponieważ nie da się jej ułożyć bezpośrednio na izolacji (FOCUS BUSINESS). Niezmiernie istotną kwestią jest również to, ażeby zapewnić właściwą cyrkulację powietrza na poddaszu. Nie chcemy spowodować sytuację, w której będzie się tam zbierać wilgoć.

Dodatkowo, musimy zabezpieczyć właz czy też klapę prowadzącą do poddasza. Dzięki dobrej izolacji tego elementu pozbędziemy się miejsc, w jakich łatwo o utratę ciepła z przestrzeni użytkowej.