EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób pracuje kominek z płaszczem wodnym ? Czy odróżnia się od zwykłego kominka?

Nie każdy wie, lecz wśród wkładów kominkowych są też takowe, jakie zamiast powietrza są w stanie zagrzać wodę do kąpania się oraz do instalacji centralnego ogrzewania.

To dzięki takiemu rozwiązaniu możemy nimi nawet ogrzać cały budynek mieszkalny.
tankowanie

Źródło: pixabay.com
Każdy jest zdania, że kominek jest to wspaniała ozdoba wnętrza, taka idealna zabudowa kominek, to zapewni nam wysoki poziom wystroju wnętrza. A tym bardziej jak się w nim pali to wtedy można mówić o szczególnej, nieporównywalnej z niczym innym atmosferze. Pewne osoby zainteresują się również kominkiem jako dodatkowym, niezwykle wydajnym źródłem taniego ogrzewania. To sprawi, iż można tak ocieplać cały dom, nie tylko pomieszczenie, gdzie jest kominek.
Do przemieszczania ciepła do pozostałych pomieszczeń bardzo wykorzystuje się powietrze, które jest rozprowadzane specjalnymi kanałami w stropie oraz w ścianach. Tego rodzaju instalację dość prosto stworzyć jak budujemy dom – link do strony – oraz wykonujemy prace wykończeniowe. W domu, jak już istnieje jest to dość niełatwe, bywa, że wręcz niemożliwe. Od zewnątrz wkłady kominkowe z płaszczem wodnym w sumie nie różnią się od tradycyjnych wkładów.

Zupełnie jak tradycyjne, mogą posiadać różnorodne rodzaje drzwi, a więc złożone z dwóch części, ale także i składające się z jednej części. Mogą być również otwierane na bok oraz podnoszone do góry. Jednak w kominkach z wodnym płaszczem odmiennie zamontowany będzie korpus wkładu – zabudowa kominek.

Ma podwójne ścianki, zaś przestrzeń między nimi wypełnia wody, czyli wodny płaszcz.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie warty zainteresowania, to kliknij tu! Znajdujące się tam materiały też Cię zainteresują – to bardzo użyteczne informacje!

Otacza on palenisko ze wszystkich stron. Woda, która przepływa między ściankami zbiera ciepło od kominka a potem transportuje to ciepło do instalacji grzewczej.