EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak hurtownie stali pomagają remontować tak mieszkania prywatne, jak i ogromne przedsiębiorstwa produkcyjne

Kiedy budujesz lub odrestaurowujesz mieszkanie bądź dopiero w następnym roku masz plany wymienić pokrycie dachowe, to musisz koniecznie sprawdzić, jakimi środkami finansowymi dysponujesz, aby rychło nie okazało się, że remont trzeba przełożyć. Jednym z prawdopodobnych źródeł oszczędności może okazać się znalezienie niedrogich dostawców, zaopatrujących klientów w materiały budowlane. Najlepiej będzie poszukać takich składów budowlanych, które znajdują się w pobliżu naszego domu, aby móc liczyć na gratisowy przewóz zakupionych towarów. Jednym z miejsc, które musi odwiedzić każdy, kto na własną rękę postanowił wyremontować wolnostojący, parterowy dom, bywa hurtowania metali szlachetnych.

stal

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Mężczyźni, którzy chociaż trochę znają się na spawaniu i mają w mieszkaniu odpowiedni sprzęt, są w stanie wykonać samodzielnie np. metalowe drzwiczki rewizyjne do komina. Najlepszym materiałem do tego celu są blachy nierdzewne. Zakupienie jednego arkusza bywa trochę kłopotliwe – należy samemu zatroszczyć się o przewóz, bo hurtownie naliczą taką opłatę przesyłową, że niewielu zechce ją uiścić. Wielkie sklepy nastawiają się na nabywców, którzy zamawiają spore ilości materiałów.

Blachy nierdzewne mogą zostać wykorzystane również do innych celów. Spore zakłady mięsne, zwłaszcza przy budowie nowej taśmy produkcyjnej, będą potrzebować surowca w iście hurtowych ilościach. Dłuższa kooperacja, jaka jest w stanie się nawiązać między wspomnianym zakładem a hurtownią artykułów stalowych, poskutkuje w niedalekiej przyszłości obniżeniem ceny stali dla tak kluczowego nabywcy. A dodatkowo, jeśli kooperacja będzie przebiegać bez nieporozumień, to hurtownia może zyskać rekomendację cenionego na rynku zakładu, który przy każdej okazji będzie polecał obowiązkowego wspólnika swoim klientom.

blacha nierdzewna

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie hurtowni stali wiąże się z koniecznością wykupienia sporej połaci gruntu i to najlepiej na przedmieściach miast powiatowych albo przy najbardziej uczęszczanych drogach. Należy także zatrudnić muskularnych, ale i wykwalifikowanych mężczyzn (np. z uprawnieniami na wózki widłowe). A dodatkowo przydałby się odpowiedni sprzęt do załadunku ciężkich, metalowych elementów.

Czy chcemy kupić blachy nierdzewne np stal nierdzewna na użytek domowy czy też na użytek firmowy, musimy jeszcze sprawdzić ich stan. Czasami stalowe płatami bywają składowane pod wiatami, a to sprzyja rdzewieniu. Oczywiście i na to jest porada. Jeśli materiał nie jest zbytnio zardzewiały, można go pomalować stosowną minią, którą bez większych trudności zakupimy w każdym sklepie z artykułami budowlanymi. Autor: Producent stali BTH