EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Oświetlenie w projektowaniu domu

Oświetlenie to jedno z najważniejszych elementów w urządzaniu pomieszczeń. Możemy nim zaczarować całe pomieszczenie a także spowodować, iż będzie nowoczesne. Najnowsze trendy to przeskalowanie, masywne sofy, gigantyczne stoły, ale również abażury i lampy podłogowe, a nawet zegary.

łazienka

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Czy pamiętacie, co przeżywał Gulliwer, kiedy dotarł w swojej podróży do ziemi olbrzymów? Czy też Alicja w Krainie Czarów po wypiciu napoju z wiadomej butelki? Aktualnie, by pośpieszać za modą, wszyscy powinniśmy poczuć się troszkę jak dzieci w świecie zbyt dużych dla nas obiektów (tutaj więcej). Skąd ten kierunek? Mieliśmy wzory rodem z baroku i surowce hi-tech przeniesione z kosmicznych statków. Wszystko już było.

Chcesz chłonąć dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj styrobeton w workach wolplan na kolejnej podstronie.

Stąd próba poszukiwania nowego nie w kształcie, a w skali. Okazuje się, iż to doskonały trop.Oświetlenie wnętrz to jedno z najistotniejszych elementów w aranżacji pomieszczeń. Nie bójmy się, iż klosz będzie nadmiernie duży do naszego pomieszczenia, bo o to właśnie idzie. Oświetlenie, dzięki swojej dwoistej naturze, już na starcie osiąga przewagę ponad czysto materialnym otoczeniem. Powieszona w górze lampa zyskuje doskonałą ekspozycję oraz jest zauważalna ze wszystkich stron. Zaś my? Wiedzeni atawistycznym impulsem, gromadzimy się dookoła kręgu światła, szukamy w nim źródła dobrego samopoczucia. I choć kolosalne lampy mogą się wydać zbyt majestatyczne do przeciętnego mieszkania, warto spróbować. Sypialnia jak też gabinet, intymne zakamarki mieszkanka, dzięki przeskalowanej formie oświetlenia staną się domkniętym całokształtem. Zbytek?

lampka nocna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

Tak, ale nie wypływający z nadmiaru zdobień, ani nagromadzenia obiektów, lecz z wrażenia że wnętrze zostało zaplanowane do końca, nierzadko za sprawą jednego przedmiotu. Lampki nocne stanowią nieodłączny fragment alkowy .

Kreują one odpowiedni nastrój służący wypoczynkowi.Inną ważną kwestią będzie oświetlenie łazienki. Układanie włosów, golenie, regulowanie brwi, umycie rąk, mycie zębów – całe mnóstwo codziennych działań, przy jakich niezbędne będzie właściwe oświetlenie łazienki. W sklepach znajdziesz lampy, które zdołamy umieścić nieopodal zwierciadła, dzięki czemu lepiej ujrzysz to, co wykonujesz, a także lampy instalowane na ścianach oraz suficie tworzące relaksujący nastrój w toalecie.