EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie walory turystyczne zapewnia Świnoujście? Czemu powinniśmy się tam wybrać?

Świnoujście to uzdrowisko położone na zachodnio-północnym krańcu Polski, tuż obok granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami – Niemcami. Miasto jest określane jest jako kraina 44 wysp, bo faktycznie cały obszar położony jest właśnie na tylu wyspach. Z tym, że tylko trzy z nich, największe, są zamieszkałe. Są to Uznam, Wolin i Karsibór. Walory wypoczynkowe i uzdrowiskowe są dostrzegalne, jednak poza tym jest w Świnoujściu bardzo istotny port oraz baza marynarki wojennej.

wakacje nad morzem

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
To z tego powodu, że Świnoujście jest zlokalizowane w tak charakterystycznym, strategicznym miejscu. Okres letni w Świnoujściu odznacza się klimatem dość zmiennym. Są oczywiście okresy sporego ocieplenia, a słońce dogrzewa w takim czasie bardzo przyjemnie, jednakowoż mogą się również wydarzyć okresy chłodu i deszczu. Na pocieszenie warto dodać, że opady są tu niezbyt duże, a zimy mniej nieprzyjemne i bardziej do wytrzymania w porównaniu do innych części Polski.

Świnoujście to popularne uzdrowisko, a to na pewno ze względu na wyjątkowy mikroklimat oraz znaczne złoża leczniczych mineralnych surowców . Świnoujście jako uzdrowisko oczekuje na kuracjuszy cały rok. Jesteśmy w stanie tu wyleczyć choroby układu oddechowego, układu krążenia oraz inne jak choroby neurologiczne lub reumatyczne. Znaczny wpływ na wyleczenie wielu chorób ma lokalny klimat, stąd więc poleca się długie spacery po plaży i wdychanie świeżego, morskiego powietrza. Kąpiele słoneczne i morskie wpływają natomiast zbawiennie na bóle reumatyczne, lecz również na ogólne odstresowanie. Co ciekawe, plaża w Świnoujściu jest jedną z najstarszych w Polsce.

Przeczytaj również szczegóły tu (https://vaco.com.pl/dla-biznesu/uslugi-ddd/dezynsekcja.html), na pewno uznasz, że istotnie dobrze było się z nimi zapoznać. Nie czekaj więc i wejdź tutaj!

Istnieją miejsca, w których jej szerokość może mieć nawet do 130 metrów.

Plaża ciągnie się na odcinku około dziesięciu kilometrów. W lato woda jest tu bardzo przyjemna, a jeśli porównamy inne polskie kurorty nadmorskie, to woda morska w Świnoujściu jest jedną z najbardziej ciepłych. Są tu dwa letnie kąpieliska morskie . Są dość płytkie, a to dlatego, iż panuje tu zjawisko cofania się morza. Kąpielisko, jakie zlokalizowane jest na wyspie Uznam, od wielu lat otrzymuje tzw. “Błękitną Flagę”, to międzynarodowy certyfikat który przyznaje się kąpieliskom, które spełniają najistotniejsze kryteria w zakresie jakości wody. Każdego roku do Świnoujścia przybywa bardzo wielu turystów, baza hotelowa jest odpowiednio rozwinięta. Hotel w Świnoujściu znaleźć łatwo, ale w sezonie wysokim należy rezerwować pokoje znacznie wcześniej.