EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób dobrze poradzić sobie z wysokimi temperaturami?

Upały mogą sprawić, że poczujemy się słabo i na nic nie będziemy mieli ochoty. To normalne, jednak warto sprawić, żeby samopoczucie stało się jak najwłaściwsze i nie zaniedbywać się podczas gorących dni. Upały można bez problemu przetrwać. Jak to zrobić?

upał

Autor: Grupa Scanmed Multimedis
Źródło: Grupa Scanmed Multimedis
Przede wszystkim powinniśmy pić naprawdę dużo wody, szacuje się, że najmniej ok. 3 litry dziennie. Warto również nie wypijać większych porcji jednocześnie, ponieważ uczucie sytości sprawi, że będzie nam się wydawać, że ugasiliśmy już pragnienie. Jeśli to tylko możliwe nie wychodźmy na dwór, najlepiej róbmy to wyłącznie rankiem albo późnym wieczorem Nie wolno wykonywać zbyt męczących czynności, odpoczywać kiedy możemy i nie leżeć w pełnym słońcu. Warto również zrezygnować z używek. Zarówno papierosy, jak i alkohol sprawią, że poczujemy się znacznie gorzej. Dodatkowo powinniśmy smarować skórę balsamami z wysokimi filtrami i przykrywać głowę oraz kark. Aby mniej się pocić, należy ubierać się w przewiewne tkaniny, wyłącznie jasne. Warto się również chłodzić, często myć ręce, przemywać twarz lub brać prysznic. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli nasze ciało jest nagrzane nie można od razu wejść do lodowatej wody. Co spożywać w upały? Głównie owoce i warzywa. Istotne jest, żeby posiłki były lekkie i pełne witamin. Doskonałym owocem podczas wysokich temperatur będzie arbuz. Warto szczególnie zwrócić uwagę na dzieci i osoby starsze. To właśnie oni najgorzej znoszą upały. Z całą pewnością nie powinny opuszczać mieszkania i przebywać na słońcu.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetne opracowanie (https://www.merazet.pl/produkt/czujniki-zblizeniowe) tej sprawy. Koniecznie to przeczytaj!

Powinno się kontrolować, czy spożywają dużo wody i dbać o to, żeby czuli się jak najlepiej. Upały wpływają nieprawidłowo nie tylko na ludzi, lecz także wszelkie sprzęty znajdujące się w pomieszczeniach. Nasz komputer może wydać nietypowe dźwięki czy chodzić niesamowicie głośno, niemalże jak gdyby włączylibyśmy odkurzacza. Jak z tym radzić? Po pierwsze powinno się dać komputerowi trochę „oddechu”, czyli odsunąć go od ścian na kilka centymetrów, aby cyrkulacja przebiegała prawidłowo. W dodatku można w komputerach stacjonarnych otworzyć obudowę, tak żeby przykładowo wentylator (super wentylacja pożarowa) 12V mógł bez przeszkód pracować, podobnie jak pozostałe części .

Upały są jednocześnie przyjemne (szczególnie kiedy jesteśmy na urlopie), jak i niebezpieczne. Należy zwracać szczególną uwagę na swoje samopoczucie, jeść prawidłowo, nie ubierać nieprzewiewnych materiałów i pić naprawdę dużo wody. Ciemne ubrania powinniśmy schować na dno szafy bez względu na to, czy inne kolory nam się podobają. Należy nie zapominać, że najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo i absolutnie tego nie ignorować. Prawidłowe zachowania sprawią, że łatwiej zniesiemy wysokie temperatury. Należy mieć to na uwadze.