EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Zupełnie nowe czynności i nowe rzeczy. Dowiadujemy się o nich, kiedy musimy interesować się nowym tematem. Nie zawsze jest to łatwe

Czy istnieją faktycznie osoby, które się na wszystkim? No cóż, niełatwo kogoś takiego znaleźć. Jeszcze może dawno temu rzeczywiście wielu było mędrców na świecie, którzy umieli objąć swoim umysłem cały świat. Niemniej, ówczesna wiedza nie była tak rozległa, jak teraz.

Dziś to zwyczajnie niemożliwe, by wszystko wiedzieć, to wykracza po prostu poza nasze możliwości poznawcze. Kto twierdzi jednak, że wszystko wie jest raczej próżniakiem niż partnerem do poważnej dyskusji. Dlaczego tak właśnie jest? Dlatego, iż świat jest zbyt skomplikowany, żeby móc chwalić się wiedzą, której tak naprawdę nie ma nikt.

O swoich brakach dowiadujemy się często, gdy przychodzi do poznawania nowej rzeczy. Na pierwszy rzut oka można opisać to zjawisko jednym zdaniem. No da się, przecież nieprzypadkowo tworzone są definicje i terminy, aby jakoś ogarnąć rzeczywistość.

Systemy przeciwdeszczowe

Autor: Joy Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, taka definicja jest tylko to jakby wycinek wielkiego świata, bo każdy może nauczyć się na pamięć jednego zdania, ale już przywołać z głowy całą książkę? Niemożliwe.

Tak jest właśnie, jeśli coś poznajemy, a się okazuje, że dobrze jeszcze nie wystartowaliśmy. Zgłębiamy temat i nagle okazuje się, że są tam pojęcia, które ponownie należy przyswoić, a za nimi czają się kolejne i kolejne, jak na przykład koryta, odwodnienie drogowe czy polimerobeton. Tak właśnie to się przeważnie odbywa, że niby znane słowa potrafią rozwinąć się w zlepki innych terminów, i tego jest tak bardzo wiele, że nie można tego zwyczajnie przyswoić.

Jeśli zafascynował Cię ten wątek, zobacz dodatkowo inne nasze serwisy www (https://www.laccery.com/pl-pl/katalog/?odbojnice-wozkowe,44), gdyż przedstawiają one zbliżony temat, zatem na pewno Cię zafascynują.

Zresztą, przecież uczelnie wszystkie, na których są prowadzone kierunki studiów skupiają się na tym, aby nauczyć konkretnie jednej rzeczy danego studenta, żeby w przyszłości był on konkretnym specjalistą. Zobacz również:

Kiedyś mówiło się, że ktoś od wszystkiego jest do niczego, ale ta zasada jest i dzisiaj bardzo na czasie. Zamiast udawać specjalistę od wielu dziedzin, lepiej odszukać swój obszar zainteresowań i w nim się rozwijać. Tylko to zagwarantuje nam status eksperta w danej dziedzinie. W innych okolicznościach znać będzie wyłącznie wszystko powierzchownie, a to nie jest konkretną wiedzą.