EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Niewiele faktów na temat rynku mieszkaniowego w Warszawie – zobacz więcej

Chcesz kupić mieszkanie w stolicy? Zastanawiasz się ile może to kosztować, jakie dzielnice są obecnie najdroższe a jakie tańsze. Co w 2017 roku oferują deweloperzy? Sprawdziliśmy to na podstawie aktualnych danych.
Jeśli kogoś interesuje to jak obectanowiłynie działają deweloperzy Warszawa to miasto, w jakich działa najwięcej deweloperów i być może z tego powodu ceny mieszkań w stolicy są dosyć stabilne od jakiegoś czasu.

klej

Autor: http://www.bridom.pl
Źródło: http://www.bridom.pl

Najwięcej mieszkań z rynku pierwotnego sprzedaje się na Woli, Mokotowie oraz Pradze Południe deweloper w Warszawie. Aczkolwiek na rynku wtórnym kolejność jest podobna: Mokotów, Praga Południe, Wola.

Jeśli według Ciebie ten artykuł jest wciągający, to przeczytaj także pomocne źródło, które posiada absorbujące dane – one zapewne Cię zaciekawią.

Oczywiście Warszawa jako stolica Polski jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o cenę za mkw. W której dzielnicy jest aktualnie najdrożej? Nie ma chyba w tym nic zaskakującego, że najdroższe mieszkania są na Śródmieściu – w tej lokalizacji trzeba zapłacić ok. 10 tys. zł za mkw. drogi jest także cieszący się dobrą opinią Żoliborz – ok. 9 tys. zł, aczkolwiek w tej dzielnicy transakcje stanowią zaledwie 2% udziału w całym rynku. Natomiast lokalizacja z największym odsetkiem transakcji w całej stolicy to Mokotów, gdzie cena za mkw. wynosi średnio 8300 zł. Na Wilanowie jest trochę taniej, bo za mkw. trzeba zapłacić 7900 zł, natomiast na Ursynowie 7700 zł.

Wola to dzielnica, która już od kilku lat przeżywa boom inwestycyjny. W owej dzielnicy realizowanych jest tak dużo inwestycji, że staje się ona często wybieranym miejscem do życia, zarówno przez warszawiaków, jak i przyjezdnych nowe mieszkanie w Warszawie. Transakcje w obszarze Woli stanowiły w roku 2016 aż 9% udziału całego rynku, a średnia kwota transakcyjna wynosiła 7500 zł za mkw.

Aczkolwiek jeszcze popularniejszym, a równocześnie tańszym kierunkiem jest dzielnica Bemowo – 11% udziału transakcji w rynki ze średnią ceną 6900 zł za mkw. Najtańszą dzielnicą jest aktualnie Targówek gdzie cena za mkw. to około 5800 zł. Natomiast przed nim jest jeszcze Białołęka (6100 zł za mkw.) oraz według spadającej ceny – Praga Północ, Ursus oraz Praga Południe.