EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Projektowanie pokoju dla niemowlaka – dowiedz się co jest teraz modne

(Urodziny maleństwa stanowią najczęściej najważniejszy moment w życiu ojca. Poza radością z narodzin nowej istotki, trzeba przygotować dla maleństwa kącik. Optymalnym pomysłem jest osobne miejsce w której zrobimy pokój niemowlęcy.Nie musi być to duży pokój.

Pokój dziecięcy

Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com

Pomyślmy jednak, by było przytulne. Ściany zamalujmy w lekkie, pastelowe barwy, okno przysłońmy barwną woalową firanką. Często w marketach z firankami znajdziemy przyklejane postaci bajkowe, albo firanki z kolorowymi motywami. Będą dobrym pomysłem! Najważniejsze, kiedy już posiadamy pomalowany pokój jest kupno dobrych mebelków – .

Obowiązkowym meblem jest łóżeczko dla dziecka, z regulowaną wysokością. W ten sposób, wraz z rośnięciem maleństwa, stopniowo będziemy obniżać wysokość materaca. Następnym potrzebnym sprzętem jest półka na rzeczy maleństwa, ręczniki i inne rzeczy używane tylko przez kruszynkę. Nie zapominajmy o zakupie mięciutkiego kocyka dla dziecka. Następne, mniej obowiązkowe, ale przydatne gadżety to przewijak stojący, albo do przymocowania na łóżeczku oraz stojąca lampka nocna z rozproszonym, delikatnym światłem.

Dobrze jest, gdy w pokoju nocnym odnajdziesz również miejsce na małe łóżko, na którym po porodze będzie spać matka niemowlęcia. Ponadto optymalnie będzie gdy w pokoju znajdzie się miejsce na wózek, wanienkę i niewielką półeczkę z kosmetykami do pielęgnacji (skóry owcze) dziecka, o jednorazowych pieluchach nie wspominając- ceneo.

Jeśli kupujemy meble dla dziecka, wybierzmy części z wielomodułowych kolekcji. Tym samym razem z wzrostem dziecka możemy kupić następne elementy – kolejne szafki, biurko, półki na zabawki. W ten sposób nie poczujemy jednorazowo dużego wydatku, a stopniowo uzupełnimy braki w pokoiku